2 yıllık ebedi bir dostluğun adı; Faruk Abi!

Ortada ki Faruk AbimÜniversiteyi 2004 yılında kazanmıştım, 2004 yılının Eylül ayında ilk kez Konya’nın otogarına indiğimde hayat acımasızca patlatmıştı tokatı. kalacağım yurda doğru ilerlerken burada hayat nasıl geçecek yapayalnız diye düşünürken beni koskoca yürekleriyle bir kaç abi karşıladı. Öyle bir sevgi göstermişlerdi ki, tamam artık sırtım yere gelmez diyordum burada. Her biri ayrı ayrı pırlanta gibi abilerde, İbrahim Alıcılar, Nurullah Işıklar, Mehmet Güçlüler, Erdem Yalçınkayalar, Mutlu Kocakayalar… ismini hatırlayamadığım daha bir çok abiler.

Bunlardan bir tanesi Faruk Abi’ydi, Elazığ’lı adam gibi adamdı. Hukuk fakültesi 3.sınıfta idi sanırım ben ilk gittiğimde. Duruşuyla, fikirleriyle benim daha o ilk üniversite yılımda idolüm haline gelmişti. O’nunla çok güzel bir iki yıl geçirdik, ikinci yılın sonunda az önce saydığım bir çok abi mezun olup gitmişti Faruk abi gibi. O yılları hiç unutamıyorum hala. O iki yıldan daha enerjili bir yıl geçirmedim üniversitede.

Ee aradan yıllar geçince görüşmeler azaldı, neredeyse hep bitti, ama gönüller hep birdi eminim, zaman zaman çeşitli yerlerde tevafuken görüşüyorduk bir çoğuyla. Ama birisini o yıldan sonra hiç görmemiştim. Faruk Abi’yi…

İşte tam olarak bu noktada, bu akşam Facebook’da Nurullah abimin face profilinde gezinirken Nurullah abimin profilinde yazdığı o hüzünlü yazıyı okuyunca bir an başımdan aşağı kaynar su dökülmüş gibi oldu.

“Uzun sureden beri internet kullanmaya ara verdigimden dolayi degerli kardesim, dostum arkadasim Av. Faruk Cepe’ nin vefatini malesef gec ogrenmis bulunmaktayim. Degerli kardesim merhum Faruk Cepe’ nin vefatinin bende biraktigi tesiri anlatmamin hic bir mumkunati yoktur. Dostumun cenazesine katilmayarak ona karsi son gorevimi yerine getirmemem acilarimin katlanmasina sebeb olmustur.” Mehmet Nurullah IŞIK

Emin olmak için doğruluğunu araştırdım, Nurullah abime güvenirim ama kendime güvenemedim. Araştırmam sonucunda http://www.ankarabarosu.org.tr/Default.aspx?Type=Detail&id=5559 bu linkede ulaşınca bittim adeta. Birlikte yaşadığımız küçücük ama koskoca 2 yıl gözümün önünde hızla geçti. Birlikte gittiğimiz geziler, kamplar hepsi ama hepsi bir bir önümden geçti. Daha 27 yaşında gencecik bir avukat abim malesef geçtiğimiz ay gözlerini hayata yummuş.

Allah rahmet eylesin Canım abim, Rabbim ailene ve bizlere sabır versin. Rabbim mekanının Cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin, temiz kalpli abim.

Sevgilerle, Vefasız Ubeydullah Kardeşin. :(

Açık Renkli gömlekli

3 Comments

 1. Adem SUKUT

  Şaka gibi geliyor hala. sanki cep telefonunu arasam açıp benle konuşacak, inanmakta zorluk çekiyorum.
  Ama doğumun hak olduğu gibi ölümde hak tabiki…
  Biz dava kardeşlerin senden hep razı oduk güzel insan allahta senden razı olsun. Cennet mekanın efendimiz komşun olsun.

 2. İbrahim

  İnna lillah ve inna ileyhi raciun…

 3. elif

  evet gerçektende insana şaka gibi geliyor. koskoca yiğit br genç KAYSERİ – PINARBAŞI İLÇESİNDE yeni aldığı bir arabasıyla trafik kazası geçirerek vefat ediyor. Ailesi annesi babası ablası herkes ayrı bir acı yaşıyor. o kıyamet günü gören içi burkuluyor. taziyesinde tüm herkes anladıki özellikle ben bu küçük yaşımda dayımın bu kadar temiz bir yüreğinin olması çoğu insan tarafından saygı ile anılması herkese faruk dayımın kişiliğii anlatıyor. onu sevenlerden allhım razı olsun ALLAH RAHMET ETSİN

Bir Cevap Yazın