2011 Seçiminden çıkanlar !

Günlerden beri iş yoğunluğum nedeniyle seçimin ardından seçim çıktılarını pek takip edemedim doğrusu ama, ilk tespitlerimi paylaşmak istiyorum doğrusu. 2011 seçimleri sonuç bazında herkesin bildiği üzere Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Oyunu artırarak üçüncü kez iktidar olan Ak Parti’ye öncelikle gönülden tebrik etmek gerekir. % 50 gibi bir oy alan bir partiye oy veren 21 milyonun üzerinde ki vatandaşımıza ahmak yerine alan, akılsız yerine alan o fikirleri de kınıyorum doğrusu.

Bu süreçte önceki seçimlere göre oyunu 5 puan artıran Cumhuriyet Halk Partisi’ni de tebrik etmek gerek.

Ancak dediğim gibi çok ilginç bir seçim dönemi atlattık. Kutuplaşmanın, kavganın, marjinal gündemlerin en çok konuşulduğu bir seçim dönemini atlattık. Seçim sonuçlarına ve milletvekili dağılımlarına baktığımızda TBMM’de de yeni dönemde çok ilkleri göreceğiz, muhafazakar kesimdeni futbol camiiasına, sanat dünyasından, ergenekon sanıklarına kadar bir çok isim vekillik yolunda. Bu kadar kompleks bir mecliste karar almak biraz güç gibi.

Ustalık dönemini yaşayan Ak Parti yeni Anayasa çalışmalarında çok müzakereci bir yol izlemeli. Ne diyelim Allah yardımcıları olsun. Zor bir meclis, kimler yok ki içeride :)

Bu arada kurulalı 6-7 ay olmasına rağmen % 1’e yakın oy alan Has Parti’de bu seçimin önemli galiplerinden aslında. Kendisini bu saflarda kanıtlamış oldu ve geleceğin yeni bir Ak Parti’si olma ihtimalini görmüyor değilim doğrusu.

Türkiye çok güzel şeylere gebe…

Hadi hayırlısı…

 

 

Bir Cevap Yazın