Basında Salavat Kampanyamız

Yerel ve ulusal basında Gulmuhammedim.Org Salavat kampanyamız çok ses getirdi. İşte yerel ve ulusal basına servis ettiğimiz kampanya haber metni…

Hedef 75 Milyon Salavat-ı Şerif

Gulmuhammedim.org sitesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Hicri Yılbaşı’nda 75 milyon salavat-ı şerif kampanyası başlattı. İnternet üzerinde başlatılan ve tüm Türkiye ile diğer ülkelerden de katılımın olduğu kampanya 20 Nisan 2010 tarihine kadar devam edecek. Salavat-ı Şerif almak isteyenler www.gulmuhammedim.org sitesini ziyaret ederek istedikleri kadar Salavat-ı Şerif alabilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren site yöneticisi Ubeydullah Göktekin, Hicri Takvim’in Hz. Peygamber’in vefatının ardından çıkan bazı karışıklıklar üzerine düzenlendiğini, ayın yörüngesi üzerinde dönüşüne dayanılarak düzenlendiği için buna Hicri veya Kameri Takvim denildiğini söyledi. Hicri Takvim’i önemli kılan özelliklerin başında Hz. Muhammed (SAV)’in Mekke’den Medine’ye hicret etmesi geldiğini belirten Ubeydullah Göktekin, yılbaşına ilişkin değerlendirmelerde de bulunarak, “Yılbaşı gecesinin manası, sayılı ömür senelerinin birinin daha bitmesi, ölüm denen kesin akıbete biraz daha yaklaşılması, gençlik günlerinin tükenip, ihtiyarlık demlerinin gelmesi demektir. Yılbaşında geride bıraktığımız bir yılın muhasebesini yapmalıyız. Geçtiğimiz yıl hangi konumdaydık, neler yaptık, neleri yapamadık. Kendimize, ailemize, çevremize ne tür hayırlar işledik. Neleri yapmadık diye sormalıyız” dedi. Hicri Yılbaşı’nda düzenledikleri bu kampanya ile amaçlarının Hz. Muhammed (SAV)’i daha çok anmak olduğunu belirten Ubeydullah Göktekin, “Hz. Muhammed bizim yegane yol göstericimizdir. Geride bıraktığımız bir yılda onu daha çok anmalı, bizlere şefaatçi olması için daha çok çaba harcamalıyız. Geçtiğimiz yıllarda da düzenlediğimiz salavat-ı şerif kampanyalarına bu yıl bir yenisini daha ekliyoruz. Bu yıl hedefimizi biraz daha büyülttük. İnşallah 2010 Nisan ayına kadar 75 milyon salavat-ı şerif getireceğiz. Salavat-ı şerif almak isteyenler www.gulmuhammedim.org sitesini ziyaret ederek istedikleri kadar alabilirler” diye konuştu. Göktekin ayrıca tüm insanlığın yeni Hicri yılını tebrik etti.

One thought on “Basında Salavat Kampanyamız

  1. İNŞALLAH RABBİM HEDEFE ULAŞMAYI NASİP ETSİN. HERKES KATILMALI BENCE.
    “BANA EN YAKIN OLANINIZ BANA EN ÇOK SALAVAT GETİRENİNİZDİR.”

Bir Cevap Yazın