Çağlayan mitingi !

Dün üç yüzden fazla sivil toplum kuruluşunun ve  50’ye yakın uluslararası kuruluşun destek verdiği Saadet Partisi İstanbul İl Teşkilatı’nın organize ettiği Çağlayan’daki “İsrail Vahşetine İsyan Mitingi”nde yüz binler, terör devleti İsrail’e lanet yağdırdı. Mitinge şahsen katılamadım elimden olmayan sebeplerden dolayı. Ancak televizyondan sonuna kadar takip ettim. İnanılmaz bir kalabalık, inanılmaz bir birliktelik vardı. Her ne kadar bir grup medya on binlerce kişi diyerek mitingi küçük göstermeye çalışsada mitingde en az yüzbinler vardı.

Bu arada sayılardan söz etmişken bu konuya biraz değinmek istiyorum.

Böyle büyük mitiglerde, bundan önceki yapılan Çağlayan mitinglerinde de (Gazze Mitingi, Peygambere sevgi mitingi) bu sayısal bir rakam karmaşası çıkıyor. Baze grup gazeteleri yüzbinlerin olduğu mitinge beşbin civarı gibi rakamlar söylerken, bazı gazetelerde sadece 0n binlerden bahsediyor. Hatta bazı medya grupları hiç yer vermiyor.

Düşünsenize ilginç değil mi…?

Neyse dünkü mitinge dönecek olursak, miting son anına kadar heyecanlıydı. Yahudi kökenli liderler de  vardı. Çok çeşitli konuşmalar yapıldı. Özellikle İHH Başkanı Sayın Bülent YILDIRIM ve mitingi tertipleyen siyasi partinin başkanı Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’ta vardı. Ayrıca Mitingin sonunda Sayın Erbakan’da Telekonferansla bağlandı. Ardından Filistin iktidar partisi lideri Hamas Başkanı İsmail Heniyye ‘de katılacaktı ancak teknik bir güvenlik problemi sebebiyle katılamayacakları ifade edildi.

Neyse bu mitinge vatana millete hayırlı olsun. Eminim mesajlar gitmesi gereken yere gitmiştir. Takip etmesi gerekenler takip etmiştir. Bugünde sanırım Ankara Sıhhiye Meydanında…

Bu ve buna benzer organizasyonlarıda diğer STK ve Siyasi partilerden bekliyoruz.

Vesselam…

Bir Cevap Yazın