Güvenli İnternete geçmeliyiz!

Sevgili aile büyükleri, anneler, babalar!

22 Kasım’dan sonra ülkemizde Güvenli internet başladı ve bugün birçok okul müdürlüğü güvenli internete geçilmesi hususunda ebeveynleri uyarıyor.

Günümüzde ergen olarak gruplandırdığımız 16-23 yaş arasında ki çocuklarımızın kullandığı interneti daha temiz ve güvenli hale getirmek için bu güvenli interneti kullanmalıyız. Ergen grubundaki çocuklarımız bahis sitelerinden tutunda +18 içerikli sitelere kadar tehlike beklemektedir. Hele çok kullanıcılı internetlerde yani birden fazla bilgisayarla kablosuz ağ yoluyla kullanılan internetlerde tehlike daha büyük. Beni ilgilendirmez… isteyen her şeye girebilir… demeyin.

“Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir, şerre vesile olan şerri yapan gibidir” Hadis-i şerifinden yola çıkarak internet kullanım hakkını verdiğimiz her bireyin yaptıklarından sorumluyuz. Çocuklarımız gece biz yattıktan sonra uygunsuz içerikli sayfalara giriyorsa eğer, bunda ailelerin ve internet sağlayıcı yerin suçu vardır.

Hemen hangi interneti kullanıyorsak (TTnet vb.)  Güvenli İnternet Profillerine geçmek içim başvuruda bulunalım.

Lütfen çevremizdeki insanları uyaralım, her geçen gün bozulan, kötüye giden bir gençliği daha fazla bataklığa sürüklemeyelim. Allah uzun ömürler versin de yeni neslin öldükten sonra arkasında Fatiha okuyacak bir nesil kalmamasında çok korkuyorum. Yeni yetişen ergen gençliğimiz maalesef manevi bir boşluk içerisinde yetişmektedir.

Gelin güvenli internetle başlayalım çocuklarımızı güzel ortamlarda yetiştirmeye. Ne dersiniz güzel olmaz mı?

Bir Cevap Yazın