Kıymetli kardeşimiz Şehit oldu!

 

İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn

2005 yılından beri tanıştığım, aynı sofrada günlerce yemek yediğim üniversiteden arkadaşım, din kardeşim Fethi ÇELENK’in vefat haberini bugün itibariyle büyük bir üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayım. Aldığım bilgiye göre Afrika’nın kıtlık çeken bölgelerinden Kenya-Somali sınırındaki Dadaab kampında Müslümanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere görev alan bir dernek gönüllüsü olan Fethi Çelenk kardeşimiz, yardım faaliyetlerini yürüttüğü esnada Kenya’da geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybetmiş.

İnancı ve örnek yaşamıyla tanıdığım Fethi kardeşimiz inşallah yaşadığı gibi vefat etti. Hayırlı bir insan olarak yaşayan kardeşimize Rabbim ülkemizden binlerce kilometre uzakta, belki de ilk defa çıktığı ülke dışında, dünyanın en güneyinde şehadeti nasip eyledi.

Rabbim mekanını cennet eylesin. Ailesi ve biz dostlarına baş sağığı ve sabırlar diliyorum.

 

2 thoughts on “Kıymetli kardeşimiz Şehit oldu!

  1. FETHİ ÇELENK KARDEŞİMİZİN ŞEHADETİNİN ARDINDAN
    Hakka yürüdüğü haberini almam beni geçmişe götürmüştü. Çok geçmişe değil daha 1 ay öncesine gitmiştim. O günkü kadar sevinçli olduğu bir günü hiç hatırlamıyorum. Her zamanki gibi etüt salonunda erken saatler de ders çalışmaya başlamıştım. Elinde telefonu ile etüt salonuna ders çalışmak için girişini gördüm; ama yüzündeki gülümseme her zamankinden çok faklıydı. Sevinçli bir haber verecek diye düşündüm ve hemen sordum: “ Kardeşim hayırdır!” Kenya’ya gidiyorum demişti. Tabi şaşırmıştım biraz… Kardeşim sen kendinde misin demiştim. O benim bu tavrım kaşısın da şaşırmıştı. Benim böyle bir tepki vermemin sebebi KPSS sınavının olması ve çalışması gerektiğiydi. Fakat onun için önemli olan KPSS değil sıkıntısı olan bir Müslüman varsa ona yardım götürmekti. Ben de düşündüm biraz vakit geçtikten sonra ona dedim ki : “ Bak Kardeşim! ben bu olaya biraz dünyalık bakıyorum.. Eğer sen böyle bir yola gireceksen seni sonuna kadar desteklerim ve elimden geleni de yaparım” dedim. O zaten kararını çoktan vermişti, fakat öylesine etrafa soruyordu. Ve gitti ama şahadete gitti. Şahadet haberini alır almaz biraz üzüldüm. Ama sonra sevindim. Öyle bir hayat yaşa ki ölümün hayatın gibi olsun derler ya Fethi Çelenk kardeşimizde öyleydi.
    Hayatta iki tane ilkesi vardı: bir tanesi Kur’an diğeri ise sünnetti. Olay ve olgulara bu açıdan bakardı. Ne zaman bir tartışma açılsa örnekleri Kur’an’dan ve sünnetten olurdu. Hayatında hep batıl olana karşı mücadele vermeye çalıştı. Elbette Allah onun bu mücadelesini cennet ile mükâfatlandıracaktır inşallah. Belki bugün birileri onun mücadelesini görmeyecekler, unutacaklar. Bende yarın unutacağım ama Allah onun bu mücadelesini asla zayi etmeyecektir.
    Onun için ben ne yapabilirim diye düşündüm ama arkasından bir hatimden başka bir de dua gönderdim hepsi bu kadardı. Ahiret hayatı için elinden geleni yapmak için mücadele etmese onun için üzülecektim. Fakat hayatı hep mücadele ile geçti. Hep daha ne yapabilirim diye düşünürdü. Yoğun bir hayat mücadelesi içinde hakkı ayakta tutabilmek için bütün varlığını feda etmişti. Ve sonunda Allah ona şehadet nasip etti.
    Şahadetin, şahidin olsun kardeşim.

  2. İNNALİLLAHİVEİNNA İLEYHİRACİUN KIYMETLİ FEDAKAR KARDEŞİM FETHİ RABBİM SENİ ŞEHİTLİKLE NİŞANLASIN İNŞAALLAH.

Bir Cevap Yazın