Sigara üretiminin insanlığa karşı suç olduğuna inanıyorum!

 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından 31 Mayıs Dünya Sigarayı Bırakma Günü itibariyle başladı bu imza kampanyası. Tüm yurt genelinde şube ve temsilcilikleri aracılığıyla imzalar toplanmakta. Toplanan imzalar TBMM, BM ve Dünya Sağlık Örgütüne sunulacaktır. Toplanacak imzaların Sigara Üretiminin suç kapsamına alınması konusunda sadece bir başlangıç olacağına inanıyorum.

Bu süreçte Yeşilay Bulancak İlçe Temsilciliği de bu kampanyaya desteklerini veriyorlar. Bulancak’lı Yeşilay gönüllüleri tarafından Bulancak’ın merkezi meydanlarına stantlar kurulmaktadır. Stantların yanısıra Yeşilay Gönüllüsü çocuklar büyük aşk ve heyecanlı Bulancak esnafını ziyaret ediyor ve gelecekleri için imza topluyorlar. Daha 12 yaşında ki Yeşilay Gönüllüsü Fetullah kardeşimiz elinde ki imza kağıdı ile “Buyrun bizim geleceğimiz için bir imza da siz atın, sigara bizim geleceğimizde olmasın..” şeklinde söylemleri vatandaşımızın çok dikkatini çekmektedir.

Sigara içen içmeyen herkesin destek verdiği bu kampanya Sigara üretimi konusunda bir farkındalık oluşturmaktadır. Sigara içmenin ne kadar kötü olduğunu bilen bir çok arkadaşımız hakikaten sigara üretimi de suç olmalı diye düşünmeye başladı.

 

Bir Cevap Yazın