Türkiye’de yeni bir hareket !

Cumhuriyet kurulduğu günden bu yana bir çok hareket geldi geçti. Sosyal Demokratlar, Milliyetçi Hareketler, Demokratik Sol Hareketler… ve daha bir çok hareket.

Geçtiğimiz aylarda bildiğiniz üzere Milli Görüş camiasının içerisinde bir takım sorunlar oldu. Şimdi onların hepsini buradan anlatmaya gerek yok.  Kimin haklı olup olmadığını da henüz bilmiyorum doğrusu. Ortada gerçekten bir Vesayet davası mı var yoksa başka birşeyler mi. Ama bildiğim tek doğru Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan hayatının hatasını yaptı bu süreçte. Milli Görüş davasına ve inananlarına çok zarar verdi. Fatih Erbakam kimde alttan üstte konuşuyor şaşıyorum doğrusu.

Neyse işin özü geçtiğimiz hafta Saadet Partisi ile artık siyaset yapamayacağını anlayan Numan Kurtulmuş ve ekibi partisinden ayrıldılar. Medeniyet Siyaseti Hareketi diye bir hareket oluşturdular ve her geçen gün saadet partisinden yüzlerce kişi Numan Bey’le yola devam ediyorlar.

Türkiye’de bu yeni siyasi oluşum yani Medeniyet Siyaseti Hareketi iş yapar mı bilemem ama bence Başbakan Erdoğanın Genel Başkanlığındaki AKP son kez Erdoğanla seçime gireceği için bundan sonraki süreçte AKP’ye iyi bir alternatif olabilir Medeniyet Siyaseti Hareketi.

Bu arada bence  bu süreçten sonra Saadet Partisi bitmiştir. %1’in üzerine çıkamayacağını düşünüyorum artık. İnsanlar Numan Bey’in peşine gitmese de Saadet Partisine artık oy vermezler, insanların burnuna oradan kötü kokula geliyor. Şüphe insanın içini kemirir gerçekten.

5 Comments

 1. İbrahim

  Keşke herşey bu kadar basit olsa… Fatih Erbakanınn konuşmalarını bizzat ağzından dinlerseniz aslında hiçte öyle yansıtıldığı gibi haddini aşan konuşmalar yapmadığını göreceksiniz. Fakat Sayın Kurtulmuş ve ekibi yıllardır Doğan medyası ve diğer Milli Görüş karşıtı medyanın kullandığı dili kullanıp Milli Görüş tabanını rahatsız etmeyi başardılar. Nedir bu dil? Tabiki saltanat gibi babadan oğula geçen bir sistem. Sanki Erbakan Hoca ve oğlu böyle bir sistemi işletmekte ve Fatih Erbakanı liderliğe hazırlamaktadırlar. Oysa bunun gerçekle bağdaşır bir yanı yoktur. Bizzat Erbakan Hocanın Fatih Erbakan hakkındaki açıklamaları ve Fatih Erbakanın kendisnin açıklamaları bu yöndeki söylemlerin gerçek dışı olduğunu çok net ortaya koymaktadır. Yaşanan kongre sürecini doğru okuyabilmek için aslında teşkilat içerisinde olup, olandan bitenden haberdar olmak şarttır. Çünkü haber sitelerinde ve televizyonlarda verilen haberler art niyetli ve gerçek dışıdır. Medyamızın Erbakan düşmanlığı bu süreçte de su yüzüne çıkmış ve topyekün bir saldırı kampanyası başlatılmıştır. Bu durumu Sayın Kurtulmuş kendisine tazim zannetmektedir. Milli Görüşçülerin yüzlercesinin Kurtulmuş saflarına geçtiği de aslında yanılsamadır. Zaten yıllardır ve kongre sürecinde Kurtulmuşla beraber hareket edenler ve Kurtulmuş ekibinin dikte yoluyla görevlendirdiği bazı il yönetimleri Saadet Partisinden istifa etmişlerdir. Yaşanan süreci doğru analiz edebilmek adına http://www.ajans5.com ve http://www.milligorushaber.com adreslerinden faydalanabilirsiniz. Milli Görüş hareketinin toparlanamayacağını düşünmek ise bu hareketin ne anlam ifade ettiğini, amacının ne olduğunu gözönünde bulundurulmadığı takdirde mümkün olabilir. Bu hareket Allah’ın izniyle her zaman var olacaktır. Umuyorum ve diliyorum ki siz de doğru haber kaynaklarından bilgilenir ve 40 yıldır Allah rızası için mücadele eden ve hala bu mücadelesine her türlü oyunlara rağmen ilk günkü heyecanı ile devam eden Erbakan Hocamızın yanında saf tutarsınız. Allah yardımcımız olsun…

 2. unknown

  Saadet partisi artık erbakanoğullarının partisidir. Numan beye başarılar dilerim. saadette kalanlar ise erbakanla birlikte yola çıkanlardır. zaten onlarında konuşurken takma dişleri çıkmaktadır. neyse gerisi bundan sonra saadet partisi için nafile çabadır. hala soğuk savaş dönemi siyaseti yapanlara saadetler dilerim.

 3. unknown

  zaten hocam mesele erbakan hocanın samimiyeti değilki. o bundan önce yapacağını yaptı artık bayrağı genç dinamik bir nele teslim etmelidir. hocanın temel yanlışı inatla partinin başında durmasıdır. ben numan beyin ilk seçildiği gün arkadaşlara söylemiştim. numan bey partinin asıl başkanı değil emanetçisidir. eğer hocanın hoşuna gitmeyen bir hareketi olursa defterini dürer demiştim. tahminlerim doğru çıktı. hoca artık elini siyasetten çekmelidir. unutmayalımki numan beyin partiye gelişi tabanda bir heyecana neden oldu seçim sonuçlarında bu canlanmayı gördük. buradan iddia ediyorum saadet partisi önümüzdeki seçimlerde %1 i geçemeyecek. ona oy verenlerde milli görüşün yaşında olanlar olacak.

 4. Serkan

  s.a. Ubeydullah kardeşim.sana bir soru soracağım.Ahirette ,yanına materyalist solcu kominist insanları alarak İslam siyasete karışamaz diyerek elfazı küfür sözler sarfederek, bir hareket başlatan Numan bey ile mi yargılanmak istersin.Yoksa Mehmet zahid kotkudan icazet alarak,hacı veyiszade efendinin evinde alimlerin istişaresi ile İslam adına ümmet adına harekete geçen Erbakan Hoca ile yargılanmak istersin.”kişi sevdiği ile beraberdir”
  Aliya :Erbakanın fikirlerine kurşun sıksan yetişmez
  Halid Meşal:Erbakan Hocamız Zamanın Abdülhamitidir.
  Cevher Dudayev:Çeçen Halkı Ençok Yardımı 1996 (erbakan hoca iktidar) senesinde Türkiyeden almıştır.Gemi kaçıran mücahitler ile ilgili de “Hocamızı üzmeyin zor durumda bırakmayın”
  ….
  velhasılı kelam ümmet adına bedel ödemiş idamla yargılanmış,yıllarca siyasi yasak görmüş islam alimleri tarafından emir verilerek yola çıkan bir insan mı yoksa..

  müslümanlar adına hiç bir faydalı bir eylemi ,islam alemi için hiçbir islami söylemi olmayan bir insanlamı haşrolunmak istersin..
  karar senin..
  “E

 5. Abdülaziz R.

  Esselamu Aleykum Ubeydullah Kardeşime
  Ahirette ,yanına materyalist solcu kominist insanları alarak İslam siyasete karışamaz diyerek elfazı küfür sözler sarfederek, bir hareket başlatan Numan bey ile mi yargılanmak istersin.Yoksa Mehmet zahid kotkudan icazet alarak,hacı veyiszade efendinin evinde alimlerin istişaresi ile İslam adına ümmet adına harekete geçen Erbakan Hoca ile yargılanmak istersin.”kişi sevdiği ile beraberdir”
  Aliya :Erbakanın fikirlerine kurşun sıksan yetişmez
  Halid Meşal:Erbakan Hocamız Zamanın Abdülhamitidir.
  Cevher Dudayev:Çeçen Halkı Ençok Yardımı 1996 (erbakan hoca iktidar) senesinde Türkiyeden almıştır.Gemi kaçıran mücahitler ile ilgili de “Hocamızı üzmeyin zor durumda bırakmayın”
  ….
  velhasılı kelam ümmet adına bedel ödemiş idamla yargılanmış,yıllarca siyasi yasak görmüş islam alimleri tarafından emir verilerek yola çıkan bir insan mı yoksa..

  müslümanlar adına hiç bir faydalı bir eylemi ,islam alemi için hiçbir islami söylemi olmayan bir insanlamı haşrolunmak istersin..
  karar senin..

  “Ey iman edenler! Size bir fasık haber getirdiğinde durup gerçeği araştırın”.Hücürat 6

  “İnsan sınıflarından her birini biz o gün imamlarıyla beraber çağıracağız.”
  (İsrâ: 71)

  “İş, ehil olmayanın eline geçti mi, kıyameti gözetleyiniz” (Buhârî, İlim, 2)

  “Her kim ûlû’l-emr’e itaatten bir karış kadar ayrılırsa kıyamet gününde Allah’a ameli hususunda, lehinde hiç bir hücceti olmaksızın kavuşacaktır. Her kim de (Ulû’l-emr’e) bey’at sorumluluğu olmadan ölürse, cahiliye ölümüyle ölür” (Buhârî, Ahkâm, 4; Müslim, el-İmâre, 58,1851)

  “Müslümanlar gerek hoşlarına giden, gerek hoşlarına gitmeyen her hususta, kendilerinden olan emir sahiplerine itaat ederler. Bununla yükümlüdürler. Ancak günah işlemeleri emredilirse itaat etmezler” (Buhârî, Ahkâm, 4)

  Allah a emanet ol..İnançlı ,imanlı ve sadıklarla beraber olacağına inaıyorum vesselam…

Bir Cevap Yazın