Biyografi

“Biz, ‘gençliğini nerede harcadın?’ sorusuna en iyi cevabı vermek için buradayız. Bu şuur ve gayretle okuyan, sorgulayan, meraklı bir gençlik yetiştirmek için gece gündüz çalışıyoruz.”
Ubeydullah GÖKTEKİN 

Ubeydullah GÖKTEKİN Kimdir?

Sosyolog & Yazar / Hep Düşünür Bazen Yazar

1987 yılında Giresun, Bulancak İlçesinde doğdu. Çocukluğu ve ilk, orta ve lise öğrenimi Eskişehir, Gümüşhane ve Giresun illerinde geçti. Üniversite yıllarını Konya’da geçirerek yükseköğrenimini Sosyoloji Bölümünde tamamladı.

Çocukluk yıllarından itibaren sivil toplum kuruluşlarında yer aldı. Üniversite yıllarında, gençliğe yönelik bir çok projenin içerisinde bulunarak gazete, dergi ve bültenler hazırladı.

Bir çok sivil toplum kuruluşunda gençliğe yönelik Avrupa Birliği ve Bakanlık Projelerinin hazırlanmasında ve uygulanmasına katkı sağlayarak resmi görevlerde bulundu.

“Hazırladığı ve uyguladığı projelerden bazıları, Geleneksel Pazarcılığın Yaşatılması için Yeniden Eğitim, Bulancak’ta Parlayan Yıldızlar, Yurtlar Hayat Buluyor, İş’te Kur’an Öğreniyorum, Camiye Gidiyorum Kur’an’ı Anlıyorum ve Bulancak Kitap Kahve…”

On yılı aşkın süredir kişisel web sayfasında blog yazarlığının yanı sıra yerel ve bölgesel bazlı basılı ve internet gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Halen daha tbblog.com.tr yazarlık sayfasının Genel Yayın Yönetmenliği ve Namazla Duruş Platformu ‘Bir Duruş Namaz Projesi’ Koordinatörlüğünü sürdürüyor.

Anadolu’nun hemen her şehrinden su içen, yollarında yürüyen, kültürü ile yoğrulan birisi olarak Türkiye’nin 70’den fazla iline gençlerle gezi projeleri düzenleyen ve gençlere rol model oluşturma, vizyon oluşturmaya gayret gösteren biri.

Tüm zamanını ve gençliğini gençlerle geçirmeye çalışan, Gençliğini nerede harcadın?” sorusuna en iyi cevabı verme gayretinde olan biri.

Hayatının son on yılında yazdıklarını 2022 yılında derleyip kitaplaştırarak Sır ‘Vuslat’ kitabını, 2023 yılında ise Sır ‘Aralık’ kitabını çıkardı.

Sosyolog ve Yazar olan Ubeydullah GÖKTEKİN, evli ve iki çocuk babası olup, insanın yaratılış gayesini anlamak, anlatmak ve anlatılmasına katkı sağlamak için çalışmalarını sürdüren, Sır’ra vasıl yollarda ‘Vuslat’ arzusunu yazan, yaşayan biri..