0

PKK Terörü ve Füze Kalkanı !

Günlerden beri televiyonlarımızın başında onlarca gündemle meşgul oluyoruz. Gündemi bitmek tükenmek bilmeyen bir ülkenin ferdi olarak bazı olayları üzülerek takip etmek durumunda kalıyoruz. Artık haberleri bile seyredemeyecek duruma geldik.

Son günlerde artan PKK terörü gün geçmeden yeni kanlı eylemlerini gerçekleştiriyor acımasızca, kuralsızca. Hemen her gün bir şehirde, bazende birbirden fazla şehirde masum sivillere, çocuklara karşı eylem yapıyor. Kara operasyonu konusunda meclisin görüştüğü bu günlerde artık bir an önce, derhal birşeyler yapılmalı diye düşünüyorum. Kabul etmemiz gerekir ki malesef PKK ile mücadele konusunda hala yetersiz davranıyor belki de yanlış politikalar izliyoruz. Bir yerlerde sorunların olduğu açık ve ortada.

Bu gündem karmaşasının içinde, hatta başarısızlık olarak gördüğüm bir türlü algılayamadığım bir diğer olayda, bu NATO’nun Malatya’ya kuracağı Füze Kalkan’ları.Bütün dünyanın da bildiği bizimde çok iyi bildiğimiz, PKK Terör örgütünün bir numaralı destekçisi olan İsrail’le (güya) krizin tırmandığı bugünlerde İsrail’i koruyacak, İsrail’in korunmasını sağlayacak bu sistemin kurulmasını hiç ama hiç mantıklı  bulmuyorum. İran’ın ya da başka bir İslam ülkesinin olası İsrail saldırıı durumunda devreye girecek Füze Kalkanları bu sayede bizi komşu ülkelerimizle düşman edecek.

Soruyorum size? İran bugün İsrail’e saldırmak isterse, kendi güvenliği sebebiyle ilk olarak nereyi vurmak isteyecek?

Hatta şu anda İran-Rusya-Çin Türkiye’ye kurulacak füze kalkanına karşılık kendileri de İran’a füze kalkanı kuracaklar.

Türkiye olarak artık Uluslararası alanda gerçekten çok önemli noktalara geldik, ancak hala daha “Komşularımızla sıfır problem” hayalimize ulaşamıyoruz. Bir yandan İsrail’e rest çekerken, diğer yandan katil İsrail’in korunması için çalışmalar yapıyoruz.

Evet Türkiye büyüyor, dertler büyüyor, politikalar da büyümeli.