0

Ah ah güzel vatanım !

İnanın televizyonumu hiç açmak isteiyorum bu ara. Akşamdan sabaha onlarca şehit verdiğimiz günler geldik. Daha iki gece önce Genelkurmay başkanlığının ‘terör artabilir’ uyarısıyla ertesi sabah 11 şehit verdik malesef. Bu arada onlarca askerimizde yaralı.

Bu aralar iyice karışık Hakkari tarafı, bir yandan Kuzey Irak’da kara harekatı bir yandan Şemdinli’deki operasyonlar. Bu askeriye işinden pek anlamam. Ama bu halimle bile şunları düşünüyorum. Bir kaç günde bu kadar şehit vermemiz doğru mu? Madem bir günbaskın yedik, hemen orad gerekli önlemleri al işte. Bi kere er askerleri çıkart oradan. Senin bir sürü özel yetiştirilmiş askerin var. Bordo bereli, Jitem falan. Bunları bölgeye sevket.

Daha 22-23 yaşlarında ki er askerlerin yapacağı iş değil bu iş. 21 yaşında İzmir, İstanbul,Konya doğumlu bir genç hayatına hiçgörmediği profesyonel teröristlerin olduğu terör yataklarına operasyona gönderilmemeli. Bu gençlere yazık gerçekten.  O dağları avucunun içi gibi bilen, ellerinde son teknolojik silah bulunan lanet teröristlerin önüne yem yapılmamalıdır. Lütfen devlet olarak bu işe bir çözüm bulunsun. Hergün onlarca gencimiz ölmesin.

Son olaylarda şehit olan 11 kardeşimize Allah’tan rahmeti yakınlarına sabırlar diliyorum.

Bu memleket kolay kazanılmadı, kolay kolay da kaybedilmez.

Vesselam…