0

Gezi Parkındaki olayların büyümesini Teknoloji bağımlılığı tetiklemiştir!

geziBugün en az sigara, alkol ve madde bağımlılığı kadar tehlikeli olan Teknoloji bağımlılığı ile karşı karşıyayız. Teknoloji bağımlılığının diğer bütün bağımlılıkları her geçen gün geçtiği bugünlerde toplumların  toplu hareketine sebep olmaktadır.

Gençlerimizde daha yoğun

Özellikle 15-30 yaş arası gençlerimizin daha fazla kıskacına düştüğü Teknoloji bağımlılığını iyi irdelemek gerek. Bugün ülkemizin en önemli gündemlerinden biri olan Gezi Parkı eylemlerinden  de teknoloji bağımlılığının olumsuz çıktılarındandır.  Gezi parkında ki olayların büyümesindeki en büyük sebeplerden biri de sosyal medyayı kullanan teknoloji bağımlısı olan gençliğin bilinçsiz kullanımı sonucu ortaya çıkmıştır. Her geçen gün daha ciddi bir bağımlılık haline gelen sosyal medya bağımlılığını içine alan Teknoloji bağımlılığı ile mücadele konusunda çalışmalarımız artırılmalıdır.

Çağımızın en büyük problemi

Bugün çağımızın en büyük problemi sosyal medyadır. Sosyal medya kullanılması bilinmeyince ciddi tehlikelere yol açmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Mısır’da Tunus’da çıkan, bugün de Suriye’de olan toplum hareketlerin bir çoğu bilinçsiz sosyal medya kullanımı ortaya çıkan teknoloji bağımlılığındandır.

İçerisinde her türlü bilgi kirliliğinin olduğu sosyal medya kullanımı konusunda başta aileler olmak üzere okullarda eğitimcilere ciddi görev düşmektedir. Toplumsal bir sivil toplum hareketi olan  Türkiye Yeşilay Cemiyeti olarak Teknoloji Bağımlılığını bağımlılık çalışmalarımızın içerisinde dahil ettik ve bu konuda ciddi planlamalar yapmaktayız.

 Bu konuda Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bulancak Temsilciliği olarak vatandaşlarımızın dikkatini Teknoloji Bağımlılığına dikkat çekiyor, saygılar sunuyoruz.

Ubeydullah GÖKTEKİN

Yeşilay Bulancak İlçe Temsilcisi