0

Gündem’e dair | Genelkurmay Başkanlığı, Avrupa, israil(cik) ve Gazze…

Her zaman olduğu gibi Türkiye ve Dünya’nın gündemi bomba gibi. Bir yanda ülkemizin içerisinde bulunan terör olayları, siyasetin çekişmesi, açlık grevleri ve son saatlerin en sıcak haberi İsrail’in Gazze’ye saldırısı…

Öncelikle geçtiğimiz günlerde helikopter kazasında verdiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine ve tüm ülkemize esenlikler diliyorum.

Yine bugün Genelkurmay Başkanlığı’ndan çok güzel bir haberi kamuoyu ile paylaştı. Askeri okullarda Kuran-ı Kerim ve Siyer derslerinin seçmeli olarak okutulabileceğini onayladıklarını duyurdu. Bu haber karşısında bir zamanlar Kuran öğreten hocalarımızın günlerce işkenceye uğradığı yıllar geldi aklıma ve nereden nereye dedim doğrusu… Elhamdulillah… Ne kadar şükretsek azdır sevgili dostlar. Devletler ebediyetlerini tankla, topla, tüfekle değil, inançlı evlatları, şuurlu nesillerle sürdürecektir elbette.

Bu akşam yukarıdaki haberin sevincini yaşarken İsrail’in Gazze saldırısını internetten gördük. Gazze artık dünyanın meselesi, insanlığın meselesi haline gelmiştir. Bir an önce dünyanın bu konuya birşey yapması gerek olduğunu düşünüyorum.

Ne demiştik… Terörün, müslüman coğrafyasında dökülen kanların, bugün Avrupa’nın her şehrinde ki ayaklanmaların ortadan kalkması için tek çözüm ne Avrupa Birliği ne O, ne bu, ne de şu… Tek Çare İslam Birliği’dir. Kim nasıl öncülük ederse etsin bu birlik bir an önce kurulmalı.

Bu arada Avrupa’da ki ayaklanmalarıda takip ediyoruz… Avrupa çöküyor arkadaşlar… Ekonomik gelir düşüşte ve işsizlik hat safhada…