0

Kafalarımızda ki baş örtü yasağı!

basörtü

Bu başlığı atarken bende sizin gibi düşündüm.  Kafalarda bir baş örtü yasağı var. Çocukluğumda çok iyi hatırlarım başörtü ile mücadele eylemlerini, üniversitelere alınmayan hanım kızları, liselerde başörtülü olmadığı için okuyamayan ve en önemlisi okutulmayan kardeşlerimizi…

Şükürler olsun…

Bugün yukarıda bahsettiğim hiç bir yasak söz konusu değil, artık liselerde, üniversitelerde, iş ortamlarında her yerde serbest.

Hatırlıyorum o dönemlerde, sırf kızının başı açılmasın diye çocuğunu okutmayan anne babalar, Ahmet amcalar, Emine yengeler vardı.

Bugün onlar nerede?

Bugün okul kapılarına, sınıflarımıza baktığımız zaman çocuklarımızın yarıdan fazlasının başı ve giyimi açık. Ne oldu bize? Neden çocuklarımızın başını kapatamıyoruz? ya da kapattıramıyoruz?

Başımızda baş örtü yasağı var!

Evet sevgili okuyucularım, bugün maalesef Cuma namazında camilerimizi hınca hınç dolduran cemaatimizin büyük bir kısmı çocuklarının başlarını kapattıramıyor. Belki ‘kapat’ bile diyemiyor. Dün devletin yasakladığı başörtü yasağını, sanırım biz bugün kafalarımızda yasaklamışız.

Benim kızım ‘özgürlüğünü yaşasın’, ‘Daha erken’, ‘büyüyünce kapanır’ diyen bir nesil olmuşsak yarın giyinen bir nesil maalesef yetiştiremeyiz.

 

Biz Müslüman bir toplumuz ve Müslümanlar olarak hamd olsun hiç böyle güzel bir dönem yaşamadık. Elimizdeki nimetlerin kıymetini bilelim. Dün Müslümanlara uygulanan yasaklarla ilgili yapılan mücadelenin şükrünü yapmazsak Allah elimizdekileri tekrar geri alır.

Çocuklarımızı uyaralım, geçmişimizi anlatalım. genç kız olan çocuklarımızın saçlarını kapattıralım. Yüzde yüzü Müslüman olan camilerin, yüzde ellisi açık olan bir nesli olmamalı.

Silkelenelim, Kendimize gelelim.