0

Köylerdeki doğal Mutluluk!

Bu haftasonu ailemle muhteşem bir vakit geçirdim.

Cumartesi akşam üzeri bindik özel arabamıza ve Bozat’a doğru yol aldık, Bozatın kuzeyinden 4-5 km daha gider Çayırköy’de oturan, adeta bir baba olarak gördüğü bir abi olarak benimsediğim kıymetli hocam Yunus Hocamızın evine geldik. Bizi günler öncesinden davet etmiş ancak bugün fırsatını bulabilmiştik.

Yeni yaptırdığı o koskoca evinin kapısında bizi karşılarken evin bacasından sevgi tütüyor, kapının önündeki Yasir ve Hatice’nin gözlerinde sevgi ve muhabbeti görmüştük. Akşam vaktine dakikalar kalmıştı. Biraz şehrin neminden sıcaklığından olsa gerek, birazda Çayır Köye ilk defa geldiğimden olsa gerek kendimi hemen, daha ilk girişte farkettiğim o muhteşem balkona attım.

Müthiş bir balkon manzarası…

11 tane köyü gören muhteşem bir manzara, gün geceye dönüşürken çıkan dolunayın ışığı altında adete parsel parsel görünen köylerin karşısında geçen huzurlu bir gece.

Meral Abla’mın yaptığı çayı yudumlarken dolunay ışığının altında serinlemeyi hiç birşeye değişmem doğrusu.

Aradan saatler geçti, dondurmalar yendi, çaylar tazelendi, muhabbetler koyulaştı. Yunus Hocamızın evinde saatler gece yarısını gösterirken herkes odalarına çekildi ve ben yattığım balkonlu odada balkona çıkarak bir müddet daha sessizliği dinledikten sonra yattım.

Sabah namazında günün ağarmaya başlamasıyla muhteşem bir kuş sesi vardı. Adeta orkestra halinde “Hayırlı Sabahlar” diyorlardı. Herhalde sabahın en güzel mutluluğu onlarca dağın arasına sıkışmış küçücük köyleri tan yerinin ağarmasıyla kuş sesleri eşliğinde izlemek…

velhasıl kelam…

eşsiz bir gezi oldu, verdiğiniz hizmetten dolayı elleriniden öperim Sevgili Yunus Hocam ve Meral Ablam.