0

KPSS Başvuruları başlıyor !

KPSS20101.jpgLisans mezunu arkadaşlar için KPSS-1 başvuruları 10 Mayıs- 21 Mayıs 2010 tarihleri arasında yapılacaktır.

Önlisans ve Ortaöğretim mezunu arkadaşlar için KPSS-2 başvuruları ise 31 Mayıs – 2 Temmuz 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

2010 yılında gerçekleştirilecek olan KPSS, Lisans mezunları için 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde Cumartesi ve Pazar oturumu olarak yapılacaktır. Ön Lisans ve Ortaöğretimlerin sınavı ise 26 Eylül 2010 tarihinde yapılacaktır. Peki bu KPSS’ye nasıl başvuru yapacaksınız ?

Eğer ilk kez KPSS’ye girecekseniz ÖSYM tarafından belirlenen sınav ücretini Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Garanti Bankası gibi bankalardan birine yatırıp daha önceden aday kılavuzunun ekindeki formu dolduracaksınız.

İkamet etmekte olduğunuz şehir merkezine bağlı olan ortaöğretim ya da yükseöğretim merkezlerine müracaat ederek başvuracaksınız.

Daha önceden KPSS’ye başvurmuş iseniz size aday işlemlerini online olarak internet üzerinden yapabileceğiniz bir şifre verilmiş olması gerekir. Eğer bu şifreyi hatırlamıyorsanız ya da kaybettiyseniz osym.gov.tr adresinde belirtilen sınav merkezlerinden birine müracaat ederek yeni şifrenizi alınız.

Sınav ücretini başvuru tarihleri içinde yatırdıktan sonra bu şifre ile ais.osym.gov.tr girerek adres ve kimlik bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.