0

Yeşilay Bulancak çalışıyor!

21 Mart 2012 tarihinde kurmuştuk Yeşilay Bulancak İlçe Temsilciliğini.

Aylardır ne yapabiliriz, neler yapabileceğimizi düşünüp duruyorduk. Girdik bir işe ama altından kalkabilecek miyiz diye düşünmeden edemiyordum doğrusu. Yaptığımız işin en güzelini yapmak gayreti içerisinde idik.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın yaklaştığı bugünlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeşilay’dan 1000 gönüllü istemiş Ankara’ya. Yeşilay Genel Merkezi hemen bize ulşatı ve temsilciliklerden sayı istedi.

10 kişi mi, 20 kişi mi katılsak diye düşünürken bir otobüs katılmak istiyoruz dedik. Daha yeni bir temsilcilik olmamıza rağmen bir otobüs sözü aldık. Elhamdulillah bir otobüsü doldurduk. 50 Yeşilay Gönüllü’sünü inşallah 19 Mayıs’da Gençlik ve Spor Bayramına götüreceğiz.

2. Otobüs Bulancak İlçe Milli Eğitim’e

Yeşilay Bulancak Temsilciliği olarak her zaman birinci hedefimizde Eğitim vardı. Eğitime önem vermeli idik. Ve ilçemizde ki okullar için Yeşilay Genel Merkezi’nden temsilciliğimize ait Ankara için bir otobüs daha istedik. Sağolsun bizleri kırmadılar ve bize ikinci otobüsü de verdiler. Bugün Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yazışmalar yaptık ve 52 Yeşilay Gönüllüsü öğrencimizi de Ankara’ya götürmeyi hedefliyoruz.

 İnşallah önümüzdeki aylarda Yeşilay’la çok daha güzel faaliyetlere imza atacağız sevgili dostlar. Yeşilay’da bende çalışmak istiyorum, bende gönüllü olmak istiyorum, ben de birşeyler katabilirim diyen bütün dostlarımızı Yeşilay’ımıza bekleriz.