0

1-7 Mart Yeşilay Haftası Kutlu Olsun

               yeşilay-bulancak

                     Yeşilay Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin , 1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Göktekin mesajında şu ifadelere yer verdi:

                “Çağımızın en önemli problemlerinden olan madde, alkol ve sigara bağımlılığı dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok büyük bir sorun haline gelmiş; toplumumuzun geleceği için risk oluşturmuştur. Toplumda yıkıcı ve zararlı etkilere yol açan bu tür maddeler maddi manevi büyük kayıplara neden olmaktadır. Sağlıklı ve bilinçli bir toplum oluşturmak için çocuklar ve gençlerimiz başta olmak üzere, tüm bireylerin bu zararlı maddelere ulaşmasını önlemek, bilinçlenmesini sağlamak toplumdaki herkesin görevidir. Çünkü sağlıksız toplumların gelişmesi ve ilerlemesi mümkün değildir. Bu anlamda bilinç ve farkındalık yaratmanın ortak sorumluluğumuz olduğunu ve bunun eğitim ile sağlanabileceği unutulmamalıdır.

                FUTBOL VE TEKNOLOJİ DE BAĞIMLILIK İÇERİSİNE ALINABİLİR

                Toplumda vazgeçilmez hale gelen ve olmadığında eksikliğini hissettiğimiz alışikanlıklarımız bağımlılık sınıfına girebilir. Bugün elimizde ki cep telefonları, merakla beklediğimiz futbol maçlarının bağımlılık olup olmadığını vatandaşlarımızın takdirine bırakıyorum”

                Bu duygu ve düşünceler ile Yeşilay Haftası’nı kutlar; başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol ve madde bağımlığından uzak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam temenni ederim”