3

2 yıllık ebedi bir dostluğun adı; Faruk Abi!

Ortada ki Faruk AbimÜniversiteyi 2004 yılında kazanmıştım, 2004 yılının Eylül ayında ilk kez Konya’nın otogarına indiğimde hayat acımasızca patlatmıştı tokatı. kalacağım yurda doğru ilerlerken burada hayat nasıl geçecek yapayalnız diye düşünürken beni koskoca yürekleriyle bir kaç abi karşıladı. Öyle bir sevgi göstermişlerdi ki, tamam artık sırtım yere gelmez diyordum burada. Her biri ayrı ayrı pırlanta gibi abilerde, İbrahim Alıcılar, Nurullah Işıklar, Mehmet Güçlüler, Erdem Yalçınkayalar, Mutlu Kocakayalar… ismini hatırlayamadığım daha bir çok abiler.

Bunlardan bir tanesi Faruk Abi’ydi, Elazığ’lı adam gibi adamdı. Hukuk fakültesi 3.sınıfta idi sanırım ben ilk gittiğimde. Duruşuyla, fikirleriyle benim daha o ilk üniversite yılımda idolüm haline gelmişti. O’nunla çok güzel bir iki yıl geçirdik, ikinci yılın sonunda az önce saydığım bir çok abi mezun olup gitmişti Faruk abi gibi. O yılları hiç unutamıyorum hala. O iki yıldan daha enerjili bir yıl geçirmedim üniversitede.

Ee aradan yıllar geçince görüşmeler azaldı, neredeyse hep bitti, ama gönüller hep birdi eminim, zaman zaman çeşitli yerlerde tevafuken görüşüyorduk bir çoğuyla. Ama birisini o yıldan sonra hiç görmemiştim. Faruk Abi’yi…

İşte tam olarak bu noktada, bu akşam Facebook’da Nurullah abimin face profilinde gezinirken Nurullah abimin profilinde yazdığı o hüzünlü yazıyı okuyunca bir an başımdan aşağı kaynar su dökülmüş gibi oldu.

“Uzun sureden beri internet kullanmaya ara verdigimden dolayi degerli kardesim, dostum arkadasim Av. Faruk Cepe’ nin vefatini malesef gec ogrenmis bulunmaktayim. Degerli kardesim merhum Faruk Cepe’ nin vefatinin bende biraktigi tesiri anlatmamin hic bir mumkunati yoktur. Dostumun cenazesine katilmayarak ona karsi son gorevimi yerine getirmemem acilarimin katlanmasina sebeb olmustur.” Mehmet Nurullah IŞIK

Emin olmak için doğruluğunu araştırdım, Nurullah abime güvenirim ama kendime güvenemedim. Araştırmam sonucunda http://www.ankarabarosu.org.tr/Default.aspx?Type=Detail&id=5559 bu linkede ulaşınca bittim adeta. Birlikte yaşadığımız küçücük ama koskoca 2 yıl gözümün önünde hızla geçti. Birlikte gittiğimiz geziler, kamplar hepsi ama hepsi bir bir önümden geçti. Daha 27 yaşında gencecik bir avukat abim malesef geçtiğimiz ay gözlerini hayata yummuş.

Allah rahmet eylesin Canım abim, Rabbim ailene ve bizlere sabır versin. Rabbim mekanının Cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin, temiz kalpli abim.

Sevgilerle, Vefasız Ubeydullah Kardeşin. :(

Açık Renkli gömlekli