0

Arabuluculuk Eğitiminin ardından!

Geçtiğimiz 11-15 Mayıs 2011 tarihlerinde İstanbul’da idim. Bostancı The Green Park Otel’de 4 günlük, “Uyuşmazlık Analizi ve Arabuluculuk Eğitmen Eğitimi” adlı programa katıldım. Program Sabancı Üniversitesi’nden Doç Dr. Nimet BERİKER modaratörlüğünde ki bir Akademisyen bir ekip tarafından verildi. Eğitimin içeris son derece dolu ve eğlenceliydi. Çok sayıda örnekleme ile Arabuluculuk ve Müzakere teknikleri anlamında eğitimler aldık. Aslında tam olarak bu eğitim farkındalık eğitimi idi.

Doğrusu şahsım adına bu eğitim de yeni bir çok şey hakkında farkındalık kazandım. Yepyeni insanlar, yepyeni fikirlerle tanışma fırsatım oldu bu eğitimde. Yaklaşık 20 kişilik bu gruptan 20 farklı ders aldım diyebilirim. Kabul ettiğim, etmediğim, saygı duyduğum, saygı duymadığım onlarca fikir, onlarca görüş vardı bu dört günde.

Eğitim programından birkaç fotoğraf yayınladım facebok sayfamda. İlgilenenler bakabilir.

Bu vesile ile programda emeği geçen tüm akademisyen arkadaşlara şahsım adına bir kez daha teşekkür ederim. Ayrıca program süresince çok sayıda ortamda muhabbet ettiğimiz, birlikte zaman geçirdiğimiz grup arkadaşlarıma, başta oda arkadaşlarım Yusuf Can ve Murat’a, eğitim anında ortak çalışmalar yaptığımız başta Burçak, Canan, Samet ve Nuri’ye ve buradan adını sayamadığım grup arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.