2

Başörtü’ye birde bu yönden bakın!

Bugün bir arkadaşım benimle bir yazı paylaştı, ilk önce tuhaf buldum ama sonra ne kadar haklı olduğunu düşündüm. İşte o yazı…

Mısır’da hazırlanan bir reklam, türbanı lolipopa benzetti. Reklamdaki mesaj ise açık.. açarsanız sinekler üşüşür…
Arap dünyasının önde gelen ülkesi Mısır “lolipop” benzetmeli türban kampanyasıyla çalkalanıyor. Ülkedeki radikal İslamcılar tarafından hazırlanan maillerde iki lolipop şekeri bulunuyor.

Şekerlerin birisinin ambalajı açık değil. Bu türbanı temsil ediyor. Diğeri ise açılmış ve üzerinde sinekler bulunuyor.

Mesaj olarak ise “Onları (erkekleri) durduramazsınız. Ama kendinizi koruyabilirsiniz” yazıyor. Mısır’da son dönemde türban takanların sayısında önemli bir artış gözleniyor.     

Başörtü ile lolipop kıyaslanmasını pek hoş bulmadım doğrusu ancak örneğe genel anlamda baktığımızda süper bir örnek. şimdi bir takım arkadaşlar eminim bana kızacaklar. Bazı başı açık kardeşlerimiz, “bu durumum Allah’la benim aramda, bizim kalbimiz temiz, biz nice kapalı kızlardan iyiyiz,” gibi onlarca söylemle kendilerini kandırıyorlar.

Bir de başörtülü diye altta pantolun, üstte başörtülü olarak gezen kızlarımız var, zaten onları Kuran-ı Kerim başörtüsü sınıfına almıyor. Yok öyle bir tarafını ortaya çıkarmayacaksın, başını  “sıkma baş” diye tabir edilen başörtüsü şekli ile bağlamayacaksın.

Kapanacaksın modaya uygun değil, İslam’a uygun kapanacaksın!

Ey Başı açık kardeşim, Allah yüce kitabın Kuran-ı Kerim’de bildiriyor. Kapanacaksın, bunun başka çıkarı yok. Eğer inanıyorsan, müslümanım diyorsan Başını kapatacaksın arkadaş,