0

Sosyal Paylaşım sitelerinin önemi!

sosyal-paylaşım-sitelerinin-kurbanı-olmayınHer geçen gün teknolojinin çığır açtığı bu dönemlerde sosyal paylaşım siteleri hızlı bir şekilde hayatımıza girdi. Hatta Yeşilay Temsilcisi olarak ifade ediyorum ki su gibi, ekmek gibi oldu kimileri için. Evde, işte, arabada, duşta, dağda, bahçede, denizde her yerde hayatımızın içerisinde girmiş durumda.

Teknolojinin faydası ve zararı yıllardan beri tartışılan birşey. Ama hiç hiç bir teori teknolojinin faydalı mı, zararlı mı olduğunu ispat edemedi.

Kullanmasını bilmeli

Teknoloji öyle birşey ki kullanmasını bilmek çok önemli, aynı teknoloji hem faydalı, hem zararlı olabilir. Bugün savaşlar, ayaklanmaları en büyük silahı teknolojidir. Herkes ulaşabildiğince elindeki teknoloji kullanmaktadır. Bugün teknolojiyi en iyi kim kullanıyorsa onun gücü görünüyor.

Sosyal Paylaşım siteleri büyük bir güç

Özellikle son bir kaç yıldır hayatımıza hızlı bir şekilde giren Sosyal paylaşım siteleri sayesinde Afrika da  çeşitli ayaklanmaları görüyoruz. Bugün Fas, Cezayir, Tunus, Suriye, Mısır gibi ülkelerde sosyal ağlarla üzerinde toplanan insanlar emellerine göre toplanıyor ve bir güç oluşturuyor.

Bugün Taksim Gezi Parkı’nda yaşadığımız olayların temelinde ki sebeplerin birisi de sosyal ağ birliğidir. Ama yine Taksim olaylarının istenilen hedefe ulaşamaması karşı tarafın kullandığı sosyal ağ birlikteliğidir. Bugün Taksim olaylarında sosyal paylaşım siteleri çok iyi kullanıldı.

Sosyal paylaşım siteleri günümüzün bir gerçeğidir ve artık bir teknolojik bir araçtır. Bugün bunu özellikle gençlerimizin çok iyi bir şekilde kullanması gerekmektedir. Muhafazakar ve müslüman kesimin daha az kullandığı sosyal ağlar artık daha fazla kullanılmalıdır.

Bizler, bize karşı kullanılması ihtimal olan her türlü fikri ve teknolojik aracı en iyi şekilde kullanmalıyız ki daha güçlü olabilelim.

Bizler aman onlar gavur icadı, ne gerek var, bilgisayara karşı ilgim yok, sevmiyorum, istemiyorum, çocuğum okuyacak gibi söylemlerle  bu ağları kullanmaz ve kullandırmaz isek birileri bunu çok iyi kullanır ve Taksim’de 20 gün eylem yapar hatta az buçuk sosyal ağları kullanan Müslümanlar olmasaydı ve onların yalanları ortaya çıkmasaydı iktidar devrilebilirdi bile, 28 Şubat’ta olduğu gibi.

Belki 28 Şubat döneminde bu tarz sosyal ağ siteleri olsaydı ve Müslümanlar kullansaydı buz gibi soğuk bir 28 Şubat yaşanmamış olacaktı.

Sözün özü, bilgisayarı, sosyal paylaşım sitelerini, teknolojiyi çok iyi kullanmamız gerek… Bilmiyorsak öğrenmemiz gerek… Ama ilgisiz kalmamak gerek…

2013 modern teknoloji çağında, teknolojinin her türlü güzelliklerinden faydalanan, zararların uzak duran, bilinçli, inançlı, ahlâklı bir gençlik yetişmesi temennisi ile…

vesselam…

Ubeydullah GÖKTEKİN