0

Bayramınız, bayramlara vesile ola!

             bayram

              Mübarek Kurban Bayramı arifesi olan ve o manevi hazzı yavaş yavaş hissetmeye başlamamız gereken bugünlerde dünya Müslümanları olarak maalesef bu bayramın heyecanını yaşayamıyor, tam manasıyla hissedemiyoruz. Kurban kanının akması gerektiği zamanda mazlum Müslüman kanının akması çok manidar. Yurdumuzun ve bölgemizin dört bir yanında hedefin İslam olan güçlerle sıcak savaş halindeyiz. Abdestsiz kefereler, bırakın bayramı Müslümanlara yaşama hakkı vermiyor. Kendi öz vatanında özgürce yaşamaya çalışan mazlum insanların yaşama haklarını elden alanlar elbet bir gün bir yerden tokat yiyecekler

                Bayram arifesi bayramın habercisidir

                Çok sevdiğim bir söz var, “Karanlığın en koyu olduğu an, aydınlığa en yakın olduğu zamandır”. Ülkemiz ve İslam dünyası çok karanlık günlerden geçti geçiyor. Ne zaman tam bir dirilme ve uyanış olsa bir yerlerde  mutlaka bir şey oluyor.

                Büyük Bayrama engel olamayacaklar

                Biz inanıyoruz ki Rabbimin vad ettiği büyük bayram elbet bir gün gelecek ve son gülen  Müslümanlar olacak.  Ancak  bu süreçte  biz sefer vazifemizi, bayrama kavuşmanın heyecanı ile sürdürmeliyiz. Müslümanlar olarak kardeşlik ve vefa bilincimizi diri tuttuğumuz sürece yaşadığımız bu imtihanları Allah’ın izni ile el birliği ile atlatacağız.

                Bu ara beklediğimiz Bayramlar

                Özellikle 15 Temmuz sonrası millet olarak bir kırılma noktası, bir milat yaşadık. 15 Temmuzda Rabbim bize bayramı nasip etti. Ancak dünya mazlumlarına bayram, bayram olmadıkça  bizim bayramımız hep bir eksik kalır yüreklerde. Aynı duygu paylaştığımız, aynı değerlere inandığımız kardeşlerimizin üzüntüsü elbet bizim de üzüntümüz olacaktır.  Gelecek olan Kurban Bayramından en büyük beklentim, başta dünya Müslümanları olmak üzere tüm zulüm altında olan tüm insanlığın zulümden kurtulması ne vesile olmasını dilerim.

                Eminim ki HDPKK’lı kefere terör sevicileri ve Pennsylvania köpeğinin yargılandığını,  cezalar aldığını görmek bırakın bizi bu coğrafyada yaşayan tüm mazlumlara bayram olur.

                Vakit, kardeşlik vaktidir

                Gelin, bugünden sonra birlik olalım. Barış ve kardeşlik içerisinde yaşayalım. Dargınlıkları bitirelim. İki günlük dünyanın üç kuruşluk hesaplarını bir kenara bırakalım. Dünyanın bir çok coğrafyası tek vücut olmuş kenetlenmiş terör örgütlerine karşı tek vücut olalım. Bunların amacı düşüncesi ne olursa olsun masum insanlardır, yani bizlerdir. İdeolojik ve dini düşüncelerimizi bir kenara bırakalım. Terör üzerinden siyaset yapanlara prim vermeyelim, kardeş olalım, kardeşçe yaşayalım. Bir kaç gün sonra kavuşacağımız bayrama kardeşçe girelim. Bu ülke, bu topraklar kolay kazanılmadı. Dedelerimizin omuz omuza çarpışarak, kan dökerek kazandığı bu topraklarda torunları olarak ucuz siyaset üzerinden kavga etmeyelim .

                Bu duygu ve düşüncelere başta ailem olmak üzere,  okurlarımızın ve Tüm İslam aleminin Mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularla kutlarım. Bu bayramda  yüreklerimize sevgi ve kardeşliğin ilk cemresinin düşmesini Yüce Allah’tan dilerim.