0

Bir protesto da Bulancak’tan!

Geçtiğimiz hafta başında İsrail’in Gazze gemisine yaptığı uluslararası sularda yaptığı hukuksuz, çirkin  saldırıdan itibaren tüm Türkiye başta olmak üzere tüm dünya ayağa kalmıştı. Dünyanın her yerinden insan hakları savunucuları bu çirkin saldırıyı kınayarak protesto ettiler. Bu protestolara her geçen bir yenisi eklenmektedir. Dün Cuma namazının ardından da memleketim olan Bulancak’da da protesto edildi terörist israil.

Cuma namazının ardından Bulancak Cezaevi meydanından Belediye meydanına kadar sloganlar atarak  yürüyüş yapan Bulancak halkı belediyenin önünde ki Bulancak Meydanında toplandı. Belediye binası önünde basın açıklamasını okuyan tertip komitesi üyesi Seyfi Göktekin;


İsrail askerlerinin yardım gemilerine yaptığı operasyonu kınadıklarını söyledi. “Türk Milleti, kendisine yapılan iyiliği de, kötülüğü de, hainliği de asla unutmayacak, kim olursa olsun teröriste, teröre destek verenlere ve devlet terörü uygulayanlara hak ettiği cevabı verecektir.” diyen Göktekin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunu özellikle nankör İsrail Devleti, asla unutmayacaktır. Türk Milleti, tarihte Yahudileri zalimlerin elinden nasıl kurtardı ise, Filistin Halkı için de aynı çabayı gösterecektir.”

İsrail’in operasyonuna sessiz kalan ABD, AB ve Arap ülkelerini kınadıklarını dile getiren Göktekin, zulümün kimden gelirse gelsin veya kime yapılırsa yapılsın karşısında olduklarını aktardı.

Basın açıklamasının ardından eylem olaysız olarak sona erdi.