0

“Bulancak’ta Parlayan Yıldızlar” Projesi başladı

basınaçıklmasıGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2013 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında “Bulancak’ta Parlayan Yıldızlar” adlı bir projenin basın toplantısı 15 Temmuz 2013 saat 10:00’da Bulancak Âb-ı Hayat Derneğinde yapıldı.

Tanıtım ve Basın açıklamasına çok sayıda protokol üyesi katıldı. Bulancak Kaymakamı Tayfur ELBASAN, Bulancak Belediye Başkanı Kadir AYDIN, DOKAP Bölge Başkanı Ekrem YÜCE, AK Parti İlçe Başkanı Hamit KARAOĞLANOĞLU, Bulancak İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan BULUT, Giresun İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Bahtiyar HÜSEM, Burhan BAYRAK, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Adem İLYAS ve çok sayıda okul müdürünün katıldığı basın açıklaması jürisi Bulancak Âb-ı Hayat Derneği Dernek Başkanı Yakup KIRDEMİR, Bulancak’ta Parlayan Yıldızlar Projesi Proje Koordinatörü Ubeydullah GÖKTEKİN, Proje Ortağı kurumları temsilen Bulancak Belediye Başkanı Kadir AYDIN, Bulancak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Yusuf COŞKUN’dan oluştu.

Proje Koordinatörü Ubeydullah GÖKTEKİN’in yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi.

“Bulancak’ta Parlayan Yıldızlar Projesi 2013 Yılı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında, Gençlik Ve Spor Bakanlığı Tarafından Desteklenmekte, Bulancak Âb-ı Hayat Derneğinin yürütücülüğünde, Bulancak Belediyesi ve Bulancak Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Ortaklığında, Bulancak Yeşilay Temsilciği İştirakiyle yürütülmektedir. 1 Temmuz 2013 tarihi itibariyle resmen başlayan toplam bütçesi 104.030,00 TL olan projenin toplam süresi 12 aydır.

Proje Kapsamında;

1) 13-30 yaş arası 50 gence “Kişisel Gelişim ve Değerler Eğitimi” kursları verilecektir. Bu kurslarda Kişisel Gelişim, Diksiyon, İş ve Sosyal Hayatta İletişim, Sağlık Bilgisi ve Bağımlılık, İnsan Hakları ve Demokrasi Eğitimi, Meslek Etiği Girişimcilik ve İş organizasyonu gibi dersler verilecektir.

2) Eğitimin sonunda 50 gencimize KATILIM SERTİFİKASI verilecektir

3) Proje süresince kursiyer gençlerle 4 adet ücretsiz yurt içi gezisi yapılacaktır.

4) Proje süresince 5 adet konferans, 1 adet sempozyum ve 1 adet Gençlik ve Kapanış Gecesi yapılacaktır.

Proje ile ilgili detaylı bilgiler www.bulancaktaparlayanyildizlar.org adlı internet sayfasında olacaktır.

KAMU OYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.”