0

Gezi eylemcilerinin istekleri ve arkasında ki sebepleri

178450Taksim sözcüleri Bülent Arınç’a isteklerini sundular. Ne bu istekler bakalım:

(Özellikle istek 7 ve sonrasına dikkat ediniz)

İstek 1 : Gezi parkı park olarak kalmalıdır. Taksim gezi parkına Topçu Kışlası veya herhangi bir bina yapılmamalıdır. Proje iptal edilmelidir.
Görüş: Kabul edilebilir, üstünde konuşulabilir makul bir istek.

İstek 2: Atatürk Kültür Merkezinin yıkılmasına ilişkin girişimler durdurulsun.

Görüş: Burası zaten arkasında kalan otopark ile birleştirilip. Daha iyi daha büyük bir bina ile yine adı ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ kalacak şekilde yeniden inşa edilecekti!

İstek 3: Ankara, İstanbul ve Hatay şehirlerindeki Vali ve emniyet müdürü görevden alınsın.

Görüş: Amacımız kafa karıştırmak değil ama neden seçenekler arasında örneğin “İzmir” yok? Yada başka bir şehir yok? Çok sübjektif bir istek.  Burada gerçekten buna kim sebep oldu? Vali mi oldu? Polis mi oldu? Emniyet müdürü mü sebep oldu? Oradaki provokatif gruplar mı sebep oldu?

İstek4: Gaz bombası ve benzeri materyaller kullanılmasın.

Görüş: Vatandaş olarak bunu sonuna kadar destekliyoruz.

İstek5: Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın.

Görüş: Hiçbir suçu olmayan normal vatandaşlarımız zaten 1-2 saat içinde serbest bırakılıyor. Lakin 05.06.13 tarihinde yabancı ajanlar yakalandı! Görüntüleri var. Bu kişiler yabancı istihbarat servis elemanlarıdır. Bir kısmı makul bir kısmı makul olmayan bir istek.

İstek 6: Tüm meydanlar kamusal gösteriye açılsın

Görüş: Kabul edilebilir, üstünde konuşulabilir makul bir istek.

İstek 7: 3.köprü yapılmasın!

Görüş: Nedendir bilinmez ama bu görüş aylardır Türkiye’ye karşı birçok Avrupa birliği üyesi ve büyük şirketler tarafından dayatılıyor. Türkiye’nin oradaki ekonomik genleşmesinin önünü kesmek isteyen birçok yabancı düşünce kuruluşu tarafından ayladır bu baskı var.

İstek 8: HES(Hidro Elektrik Santrali) yapılmasın.

Görüş: Yapılmasın ve Türkiye 60milyar dolar cari açık vermeye devam etsin?! Türk ekonomisinin önünü kesmek adına yine önümüze çıkan bir istek! Kimler bunu bize aylardır diretiyor? Almanya ve İngiltere başta olmaz üzere bazı batı ülkeleri!

İstek9: Alevi yurttaşların talepleri kabul edilsin.

Görüş: Yıllardır başbakanın, medyanın, bakanların söylediği bir şey var unutmayalım! :”Alevi vatandaşlara Türkiye Cumhuriyeti haksızlık yapmıştır! Bu haksızlığın giderilmesi gerekmektedir” Alevilere yapılan bazı hatalar ise şuanki hükümetin hataları mıdır? Yoksa darbelerin başımıza getirdiği para babalarının hataları mıdır?

İstek10: Kanal İstanbul Açılmasın!

Görüş: Kanal İstanbul açılmasın diye İngiltere Türkiye’ye aylardır baskı yapıyor! Diyor ki “Montrö anlaşmasına uy! Kanal İstanbul’u sakın açma! Boğazların kullanımıyla ilgili TC adına en küçük bir tasarrufta bulunma. Yani diyor ki: Biz kurtuluş savaşı sırasında seni sıkıştırmıştık. Güçsüzdün imzalattık istediğimiz her şeyi. Şimdi sen o bizim imzalattığımız kalıptan çıkamazsın kanal İstanbul’u açmak gibi bir teşebbüs de bulunamazsın! Nedendir bilinmez İngilizlerin aylardır yıllardır dayattığı bu istek gelmiş bizim gezi parkı listemize nerden girmişse girmiş!

İstek 11: 3.Hava yolu yapılmasın!

Görüş: Türk Hava Yolları, Almanya’nın hava şirketi olan Lufthansa’yı geçmek üzeri! Dünyanın en güçlü hava yolu Lufthansa’dir. THY Lufthansa’yı geçti geçecek. Aralarında kıl payı fark var! İstanbul’a 3.hava yolu açıldığı zaman, Lufthansa’nın Almanya’da yaptığı transferlerin hepsi İstanbul’a taşınacak! Yani ortalama 100milyon yolcu demek bu!
Lufthansa aylardan beri Türkiye’de basın yoluyla 3.havalimanını itibarsızlaştırmaya çalışıyor.

Burada 4 konumuz var!

İngiltere Türkiye’ye şu şekilde tehdit ediyor: “Kanal İstanbul’u açma açarsan Montrö Anlaşmasını bozarsın ve biz artık Türkiye’yi tanımayız” diye yıllardır baskı yapıyor!
Almanya ve Lufthansa aylardır Türk hükümetini ve ulaştırma bakanlığını tehdit ediyor! 100milyon kişilik havalimanını açarsan Almanya’daki Lufthansa hava yolu iptal olur diye aylardır THY’yi, Türkiye cumhuriyetinde %66sı alman sermayesi olan medya da itibarsızlaştırıyorlar. (bkz: yok kırmızı ruj sürdün, etek boyu uzundu kısaydı, THY bunu yaptı, şunu yaptı, ,içkiyi yasakladı! Gibi)
HESler yapılmasın! Neden? Çünkü Almanya ve İngiltere’ye olan bağımlılığımız azalacak. 60milyar verdiğimiz cari açık düşecek!

Bütün bunları birleştirdiğimizde bu koalisyon kendini ele veriyor. Kim oldukları belli!

Bu koalisyonun içinde, Türkiye’deki bankacılık lobisi var, finansal Ergenekon var, uluslar arası finansal lobiler var.

BİZ BURDAN BU LİSTEYİ HAZIRLAYANLARA BİR TEKLİF SUNUYORUZ.

BU LİSTEYE 1 MADDE DAHA EKLEYİN: MADDE ŞU: “KREDİ KARTI GECİKME FAİZİ AYLIK TEFE+TÜFE ORTALAMASINI GEÇMESİN” MADDESİNİ EKLEYİN!
AMA BİLİYORUZ Kİ “EK-LE-YE-MEZ-Sİ-NİZ” ÇÜNKÜ SİZİ YÖNLENDİREN BANKACILIK VE FİNANSAL LOBİDİR!

Samimi kardeşim aç gözünü! Öyle bir tuzağa düşüyorsun ki! İngiltere bir tarafta, Almanya bir tarafta, Lufthansa ve onların içerde uzantısı bir tarafta, bankacılık lobisi bir tarafta, holdingler bir tarafta. Uyan Türk Halkı! Bir tuzağın içindesin!
Aynı oyun 1876 da Osmanlıya karşı oynandı.

Büyük Türkiye’yi bu adamlar istemiyor! Neden? Çünkü küçük Türkiye’yi rahat manipüle ediyorlar, rahat soyuyorlar, rahat kontrol ediyorlar!