0

Bulancak’ta Parlayan Yıldızlar Projesini imzaladık

proje25 Şubat 2013 tarihi itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığına sunduğumuz ve 26-27 Mayıs gibi bakanlıkça kabul görülen Bulancak’ta Parlayan Yıldızlar adlı projemizin dün Ankara’da bakanlık binası Proje Koordinasyonu Genel Müdürlüğünde imzasını gerçekleştirdik. Bulancak Âb-ı Hayat Derneği olarak hazırladığımız, Bulancak Belediyesi ve Bulancak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin ortak olarak görev alacağı   Bulancak’ta Parlayan Yıldızlar Projesinin Proje Koordinatörü olarak görev yapacağım.

Peki proje neleri içeriyor? Bunlardan bahsetmek istiyorum.

Resmi olarak 1 Temmuz 2013 tarihinde başlayacak olan proje 1 Temmuz 2014 tarihi itibariyle sona erecektir.

Bu süreçte Bulancak’ta yaşayan 13-30 yaş arası 50 gencimize toplamda 600 saat Kişisel Gelişim ve Değerler Eğitimi verilecek. Kurslar hafta sonu yapılacak olup, 25’er kişilik iki grup halinde eğitim görecektir. Kurslarla ilgili başvurular Eylül ayından itibaren alınmaya başlayacaktır.

Kurslara katılan 50 gencim eğitim içerisinde ve sonunda gençlerimiz 4 adet Yurt içi gezisi ile ödüllendirilecektir.

Yine proje süresince ilçemiz halkının da faydalanacağı 5 adet konferans gerçekleştirilecek ve bu konferanslara Türkiye’nin bilinen, sevilen isimlere konuşmacı olarak getirilecektir.

Projenin sonlarına doğru, Yeşilay, Emniyet Müdürlüğü ve Belediye’nin katkılarının isteneceği geniş katılımlı bir Sempozyum yapılacaktır.

Son olarak Proje Bütçesi; 88.030,00 TL ‘dir