0

Giresun’da Proje Çalışmaları

projeçalışma

Haftasonu Giresun Valiliği, Giresun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı EDES Projesi kapsamında düzenlenen “Mentörlük Eğitimi” adlı iki günlük seminere katıldım.

Giresun Merkezde yaygın eğitim yöntemiyle yapılan seminer Giresun adına çok önemliydi. Benzer seminerlerin büyükşehirlerde ve ciddi ücretlere yapıldığını varsayarsak Giresun’da Valilik tarafından ve ücretsiz yapılması mükemmel bir durum oluşturdu.

EN GÜZEL TARAFI

İki günlük programı detayı çok güzeldi, eğlenceli ve güzel bir süreç geçirdik. Programın en güzel tarafı yaklaşık 25 kişilik grubun ilimizde bir çok kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin olmasıydı. Avrupa Birliği ve bakanlık projeleri ile ilgilenen kurum temsilcileri bir araya gelmişti.

GİRESUN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Giresun Valiliği, İl Özel İdaresi, Giresun Belediyesi, Giresun Üniversitesi, Bulancak Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü, Fındık Araştırma Merkezi, Bulancak Âb-ı Hayat Derneği  ve daha bir çok kurumun proje temsilcileri oradaydı. Birçoğu birbirini tanımazken program sonunda güzel bir aile tablosu ortaya çıktı.

VALİLİK PROJE OFİSİNİ TEBRİK EDERİM

Son yıllarda çalışmalarıyla Giresun için çok önemli projelere imza atan Giresun Valiliği Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi Uzmanlarından Ali Yılmaz Bey’e teşekkür etmek isterim. Giresun’da böyle bir kadroyu bir araya getirerek projeler konusunda farkındalık oluşturmak önemli bir adım. Yine tam bu noktada eğitimlerin güzel geçmesini ve ekip arasında güzel bir ilişki kurduran İstanbul Arel Üniversitesi Proje Uzmanı Mehmet Çetinkaya’yı seminerinden dolayı tebrik ediyorum.

GİRESUN’DA EL BİRLİĞİ

Giresun ili tüm ilçeleriyle birlikte hepimizin ve ilimize yapılacak her güzel projeye, her güzel hizmete en içten duygularla seviniriz. Toplantıda bulunan ekibin bugüne kadar Giresun’da yürüttüğü projelerin maliyeti yüzbinlerce avroyu geçmektedir. Haftasonu olduğu gibi kurumların birlik ve beraberliğini, imkan ve güçlerini Giresunumuzun menfaati için birleştirirsek ilimize çok daha güzel projeler getirebiliriz. İlimizin yerel ve uluslararası arenada daha güzel temsil edebiliriz.

BİRLEŞİRSEK VAR  OLURUZ,   BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ.

Sonuç olarak Giresun için, Giresun adına yapılan her türlü projenin sonuna kadar destekçisi olmak hepimizin boynunun borcudur. Seminerde yeni edindiğim tüm arkadaşlarıma selamlarımı iletiyorum.