0

Havadan sudan…bahçe günlükleri…

Sitemi takip eden arkadaşların eminim bu aralar (son bir aydır) sitemi güncellemediğimi görmüşlerdir eminim. Kışın okul zamanında daha rahat güncelleme imkanı bulabiliyorum. Ancak yaz sezonunda güncelleme imkanım pek olmuyor. Şöyle bi havadan sudan yazayım dedim. Bu arada hava dan sudan demişken, malesef bu aralar havalar çok sıcak ve sular gündüzleri kesik :) Sanmayın ki bu adam tatilde, tatilin keyfini çıkardığı için güncelleyemiyor :) Şu anda yaklaşık 100 yıllık ahşap bir evin, (her geçen yıl alt tarafki duvarı bir kaç santim çöken, tahta duvarları sabah olunca süzgeç gibi görünen bir köy evinin) en küçük odasında yatarak yazıyorum. Bu küçük oda ne aileler barındırdı yıllardan beri, malum dede evi olunca mazisi çok kabarık. Sol tarafımda ki divanda 13 yaşında ikiz kuzenlerim horlaya horlaya uyurken ben de yer yatağında horlamalar eşliğinde bu yazıyı yazmaktayım)

Malum son on gündür havalar aşırı sıcak, bölge olarak bu kadar sıcağa alışkın olmadığımız için çok rahatsız oluyoruz doğrusu. Bir yandan sabahın 7’sinde kalkıyor, bir yandan gün boyu 30-35 derece sıcaklık da fındık  topluyoruz (gerçi ben fazla toplamıyorum ama :) ) İşin çoğu bitti ama yine de daha 8-9 günlük işim var.

Mübarek Ramazan ayı da geliyor, çarşamba günü ilk kez oruçlu bir şekilde fındık bahçesine gideceğim :( Aman Allah’ım nasıl olacak bakalım.

Neyse hayırlısı bakalım, şimdilik bu kadar yeter, malum şimdi iş vakti ve saat 23:00 uyumak lazım ki sabah erken kalkabilelim…