0

Hayırlı Cumalar!

Bugün çok güzel bir gün, bugün günlerden cuma. Cuma günleri benim için çok huzur dolu, çok güzel geçer. Bugünde öyle, içim çok huzurlu ve mutlu. Üzülmem gereken o kadar çok şey olmasına rağmen bugünün hürmetine bütün üzüntülerimi unutuyor, bu mübarek günün tadını çıkarıyorum.

Bugün Alemlerin Rabbine şükrün en üst safhaya çıkması gerektiği bir gündür.Bugünde öyle bir zaman dilimi var ki, Rabbimizden ne istersek isteyelim dualarımız kabul olurmuş. Ahir zaman efendisi, Güllerin efendisi Gül Peygamberimizi Hz Muhammed SAV’e getirdiğimiz Salavat-ı Şerifleri bugün kendisi işitiyor ve O’da bizim adımızı hatırlıyor.

Elhamdulillah…Elhamdulillah…Elhamdulillah…binlerce kez Elhamdulillah… diyorum.

Ey Rabbim! Gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eyle, Hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eyle. Ey Yeri Göğü Yaratan, Ey gözleri gördüren, dilleri konuşturan, Kulakları işittiren Rabbim, Gözlerimizi, dillerimizi, kulaklarımızı haramdan sakındır. Hayatımdan Neşe(yi)  eksik etme. Anne, Babamı ve kardeşlerimi bu mübarek günün hürmetine günahtan, kazadan, beladan esirge. Ailemizi birlik ve dirlikden ayırma. Sana layık kul olmayı, Sevgiline ümmet olabilmeyi bana ve aileme her daim nasip eyle.

Ey Gönülleri Fetheden Rabbim! Gönüllerimizi fethet, içimize ibadet aşkı ver ibadet aşkımızı içimizden alma. Bir sonraki Cuma’yı görmeyi hayırlısı ile bize nasip eyle.

Ne mutlu Cuma gününe ulaşabilenlere…

Ne mutlu Müslümanım diyebilenlere…

Ne mutlu ölçüm sade ve sadece Kuran ve Sünnet diyebilenlere…

Ne mutlu kullara kul olmayanlara…

Bu mutluluk ve düşüncelerle Tüm arkadaşlarımın, dostlarımın, sevenlerimin, sevdiklerimin ve Tüm İslam Coğrafyasının Cuması mübarek olsun.