0

Hepimiz Başbakan olmuşuz !

Sabahtan beri sosyal paylaşım sitelerinde yazılan çizilen yorumları okuyorum da herkes başbakan kesilmiş bugünlerde. Daha bu ülkenin protokolde ikinci adamı olan meclis başkanının adını bile bilmeyen bir çok kişi özellikle de gençler başbakan kesiliyorlar.  Daha hayatlarında bir ev bile yönetmemişken bir ükeyi yıllardır yöneten başbakanı fütursuzca eleştiriyorlar. Hayatında kaç tane ev yönettin, bakkal yönettin, kaç tane kitap okudun, kaç tane uluslararası ilişkiler uzmanı dinledin de devlet yönetiminin yaptıklarını eleştriyorsun. Ki bu gençlerin bütün hayatı malesef iddia bayilerinde, okul kapılarında kız peşinde dolaşmakla geçiyor.

Bak ne diyor adam; “Alkole, sigaraya, petrole zam yapacağına Askerine sahip çık.” böyle düşünen o kadar çok genç var ki, ne kadar basit bir düşünce. Belli ki bu insanlar devlet yönetimi adına hayatlarında hiç birşey okumamış, öğrenmemiş. Saçma sapan bir kafa tasçı zihniyeti ile düşünen bir ideolojinin yetiştirdiği bir fikir akımı.

Evet, bir haftadır 50’nin üzerin de şehit verdik ve çok üzgünüz. İçimiz kan ağlıyor. Ama bu durumun ÖTV zammı ile hiç alakası yok. ÖTV zammı yapıldığında hiç sesi çıkmadı ki o adamların, Bu memlekette kafa tasçı zihniyetleri olduğu müddetçe bu şehitlerimiz, bayrağımız üzerinden çok prim yapanlar olur.

Bırakın arkadaşlar bu işleri…

Başbakanı eleştirelim, eleştirmeye açık bir Başbakan var karşımızda ama eleştirirken de hakkını verelim arkadaş. Sen bugün Karadeniz sahil yolu yolunda rahat rahat arabanla seyahat edebiliyorsan, istediğin hastanede tedavi olabilirken ve daha bir çok şey bunları gözardı etmen ayıp olur arkadaş.

Daha bir bakkal bile yönetmemişken, bu ülkenin başbakanın ahlaksızca eleştirmeye hakkın yok arkadaş.

Sen git önce çevrene, milletine hayırlı olacak işler yap… En azından o eleştridiğin Başbakanın kadar.