0

Herkes işini yapmalı!

guleneeTürkiye gündemi 17 Aralık operasyonu ile sarsıldı. Ve deprem dinmek bilmiyor, gün geçmiyor ki yeni gelişmeler olmasın. Bence Türkiye tarihinin en alçak darbe girişimini yaşıyor. Bundan önceki darbelerin tamamı dıştan gelmişti, bekliyorduk, olabilir diyorduk ancak bu darbe çok farklı bir yerden geldi. Ya da dışarıda ki bir takım eller kendi içimizden, yıllarca kardeşimiz dediği elleri kullandı.

17 Aralık darbe girişiminin başlangıcı dersanelerin kapatılması gündemiyle oluşturulmaya başlanmıştı. o günlerden beri bir gerginlik hakimdi. Gülen camaati dershanelerinin kapatılmasına son derece karşıydı ve gün geçtikçe söylemlerini sertleştirdi. Ve bugün neler olduğu hepimizin gözleri önünde.

Gülen ve hareketinin planı nedir pek bilmem ama (aslında biliyorumda) bildiğim tekşey var Gülen hareketi bu ülkede teveccühünü kaybetti. Milletin saygı duyduğu, kabul ettiği bir hocaefendi kalmadı artık. Bir hesabı yanlış yaptılar. Hadi Başbakanı indirdin, Ak Partiyi kapattın diyelim, hükümet yıkıldı… Sen mi kazanacaktın? Tabi ki hayır. Bu millet bir parti daha kurar ve daha güçlü bir şekilde gelir iktidara.

Peki şimdi ne oldu? Pirince giderken, evde ki bulgurdan da oldun. Başbakana zarar vereyim derken kendine, cemaatine zarar verdin. Partiler gelir, geçer ama cemaatler kalıcıdır. Sana hayırlı olsun Sayın Gülen, kendi bacağına kurşun sıktın. Sana laf söyletmeyen insanlar, bugün yıllarca sana inandıkları için nasıl üzülüyorlar bilesin! Yazık çok yazık… Bu millet her şeyi görüyor ve seni affetmeyecek.

İHH, Mavi Marmara konusuna daha hiç değinmedim. Bu da ayrı bir ayıp…

Herkes işini yapmalı, siyaset siyaseti, cemaat hocalığını…

Ubeydullah GÖKTEKİN