0

Casper VIA V4 İncelemesi

karsinizda_casper_via_v4_ozellikleri_ve_incelemesi_h1186Casper VIA V4, aldığım günden beri çeşitli performans testleri yaptım, genel olarak memnunum.
– Özellikle 1.5 Ghz Performansı gerçekten harika,
– Ekran kalitesi HD olduğu için çok parlak ve canlı,
– Cihaz biraz ağırlık olarak ağır bir cihaz, benzerleri (Discovery gibi) daha hafif, bence ağırlığı malzeme kalitesinden. Cihaz kaliteli duruyor, yani klasik çin malı telefonlar gibi değil.
– Batarya performansını tam test etmedim ama içerisinde 1800 mah pil var, bence yetersiz, ekrstra batarya kesinlikle gerekli diye düşünüyorum.
– 13 MP arka, 2 MP ön kamerası LG, Samsung gibi markalarda 8 MP’ye falan denk gelir diye düşünüyorum, her telefon gibi dış çekimleri harika ama iç çekimleri orta derecede diyebilirim. Sonuç itibariyle kamerası de beklenenin üstünde.
– Ayrıca telefonun güncelleme olayı gayet iyi, şu anda 4.2.2 kullanıyor.

Kısacası 4 çekirdek turbo hızlı, 1.5 ghz işlemci, 1 gb ram kapasiteli Casper VIA V4 piyasadaki ürünler içerisinde iddialı bir ürün olacağa benziyor. Çok para vermeye gerek yok, performans almak isteyenler için bu telefonu tavsiye ederim. Ayrıca Casper ilk 10 gün içindeki arıza kayıtlarına da birebir değişim yapıyor.

Telefonunun diğer ayrıntıları aşağıdaki gibidir.

Casper Via V4
Artık bu telefonlara Yeni nesil diyoruz çünkü içinde 4 Çekirdek Turbo İşlemci mevcut. Hayatın hızını yakalamak isteyenlere İnceltilmiş mimari yapı ile güç tasarrufu sağlayan Casper Via V4’te aynı zamanda Çoklu uygulamalar aynı anda çalışır ve Uygulamalar arası kolay geçiş yapar. Casper Via V4 diğer özellikleri 4,7” Parlak HD Ekran, 13 MP arka ve 5 MP ön kamera, 16 GB Hafıza (32 GB’a kadar Micro SD desteği.) Ayrıca İşaretlerle Hızlı Arama yapabiliyor, Rehberinde kayıtlı kişilere, özel bir simge atayabiliyor.

Sesli Çekim
Casper Via V4’te 13 MP kamera açıkken, sesli komut sisteminin devreye girmesi ayarlanabilir. Düğmeye
basmaya gerek yok.

Hareket Tanıma Teknolojisi
Casper Via V4’te Rehberde aramak istediğin kişi seçiliyken telefonu kulağına götür; arama gerçekleşsin. Başka tuşa basmaya gerek yok. Uygun olmadığın zamanda gelen bir aramada, tek bilek hareketi yeterli. Casper VIA V4’ü ters çevirdiğinde, telefonun sesi kısılır.

Akıllı Bekleme
Sen Casper VIA V4’e bakarken, o da sana bakar, seni bekler. Bakışların üzerinde olduğu sürece tuş kilidi devreye girmez, ekran kapanmaz. Başını çevirdiğinde, ayarladığın süre sonunda ekran kararır, güç koruması devreye girer, güç tasarrufu sağlar