1

Hicri yeni yılınız kutlu olsun.

Bu gece Hicri yılbaşı, bu gece Hz. Peygamberin Hicretinin 1431.yıldönümü. Efendimizin Mekke’den Medine’ye göç etmesiyle başlamıştı hicri yıl.

Yıllardan beri ülkemizde çok ciddi bir yılbaşı kutlamaları yapılmaktadır. Batı aleminin başlattığı, batı aleminin uydurduğu yılbaşını kutluyoruz yıllardan beri, hemde hiç bir örf, adet ve geleneklerimize uymadan. Peki ya bizim asıl yılbaşımızı neden kimse bilmiyor. Öyle inanıyorum ki bu geceyi bir çok kardeşimiz bilmeyecek bile, hatta böyle bir yılbaşının varlığından haberi yoktur bile.

Evet kardeşler, bu gece İslam dininin önemli bir dönüm noktasını temsil eden Hicretin 1431. yıldönümü, çevremizdeki dostlarımıza, akrabalarımıza duyuralım bu geceyi, gerekirse bu geceyi diğer gecelerden farklı kılmak adına değişik küçük örf, adetlerimize uygun birşeyler yapalım.

Mesela, televizyonlarımızı, bilgisayarlarımızı kapatalım, bütün aile bir arada bulunalım, hep beraber muhabbet edelim, Hicretten konuşalım, Hz Peygamberden konuşalım, helal olan şeylerden içelim, içirelim. Bu gece bizim gecemiz arkadaşlar, el alemin uydurduğu geceleri kutluyoruz da, bizim kendimizin gecesi olan bu geceyi neden bilmiyor, kutlamıyoruz.

Hicri Yeni yılınızı kutlar, Devletimize ve tüm İslam alemine huzur, barış ve sağlık getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.