0

Kamuoyuna saygı ile duyurulur !

Bugün KPSS sınavına girdim ve çevremdeki eş, dost, akraba, komşularımın çoğu sınavımın sonucunu merak etmekte. Herkese tek tek demek yerine buradan yazılı bir açıklama yapma ihtiyacı duydum :)

İşte o açıklama :

Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali çalıştığımın karşılığını alacağımı düşünüyorum. Yalnız bir durum var ki, fazla çalışmadım, çalışmaya fırsatımda olmadı. Mayıs ayının 15’i itibariyle falan sınava girmeye karat vermiştim zaten, o süreden bu yana üniversitenin malum sınav dönemi, diğer işler falan derken gün bugün oldu.

Sınavım genel itibariyle iyi geçti. Zaman yetmedi diyebilirim, sınav süresi 2 saatti, ama ilk 1 saat 25 dakika’da ilk bölümü yeni bitirmiştim. Bunun sebebinin çalışmalar esnasında daha doğrusu çalışmamalar esnasında diyelim (:)) çok fazla soru çözmemiş olmamdır. Anayasa’dan daha fazla bekliyordum ama beklediğim olmadı, Atatürk dönemi tarih sanki biraz daha baskın gibiydi. Gerçi bende neye göre kıyaslıyorsam :) önceki yılların soru dağılımını da bilmiyorum ki :)  belki de sistem öyledir.

Türkçe Matematik kolaydı, başka da diyecek bir şeyim yok, kaç puan alacağımı bilmiyorum doğrusu, puanlamanın nasıl olduğunu da bilmiyorum zaten, bekleyip göreceğiz…

İşte beklediğiniz açıklama bu, lütfen bana “sınavımın nasıl geçtiğini” sormadan lütfen bu yazıyı okuyunuz! :)

Bu sınavın ardından ilk merak ettiğim soru, “Acaba, ilk sınavımı kim soracak?” olmuştu :) İlk bizim binanın kapıcısı sordu. Ardından ev arkadaşım, hemen ardından ise Babam sordu.

Neyse umarım bundan sonra daha soran olmaz.

Kamuoyuna ve akrabalarıma saygı ile duyururum.

:-)