0

Mart kapıdan baktırır !

Bilindiği üzere memleketin her tarafı kar altında kalmasına rağmen bir türlü bizim şehrimize yağmadı kar. Kış boyunca yalnızca bir kere kar yağdı Bulancak şehir merkezine. İçimizdeki kar özlemi iyice arttı. Bizde bu sebepten dolayı uzun zamandır köye kar yağsa da köye bari gitsek diyorduk.

ve beklediğimiz o gün geldi. Sabah 08:30 gibi kalkmıştım, işe gitmek üzere hazırlanırken amcam zile bastı ve “köye kar yağmış, hadi köye gidelim” dedi. Öğleye kadar okulda dersi olmadığı için yarım günlük bir köy tatili yapacak sanırım. Bende kabul ettim  ve birlikte köy yoluna doğru koyulduk amcamla. Yalnızca ikimiz vardık :). Köye doğru çıkarken her yükselmemizde kar miktarı biraz daha artıyor ve her geçen dakika da kar yağışı hızlanıyordu. Güneşli, soğuk ve karsız olan bir şehirden, güneşsiz, hafif soğuk ve karlı bir köye gitmenin güzelliği içerisinde yolumuza devam ettik.

Köye sadece bir kaç kilometre kalıncaya kadar zincirsiz gidebildiğimiz yolda, bir kaç kilometre kala zincir takmak zorunda kaldık aracımıza, sadece 3-5 dakika da takılabileceği iddia edilen tak-matik zincerlerini tam 45 dk’da taktık. :) Yarım günlük tatilimizin en önemli bölümü burada geçti sanırım. :)

Köye zincir işlemi bittikten bir kaç dakika sonra geldik ve muhteşem bir köy manzarası ile karşı karşıydık. Biraz köy turu yaptıktan sonra Faruk abi’nin yanına çay içmeye gittik. Hoş beş muhabbetten sonra yarım günlük tatilin sonuna geldik ve merkeze gelmek üzere yola çıktık.

Bu arada öğleye doğru havanın açtığı, kar yağışının dindiğini ve güzelliğin kısmen kaybolduğunu anladık. Ama akşam üzerine doğru tekrar başlamış sanırım.