0

Okul Müdürü’ne yanlış muamele !

Geçtiğimiz hafta başında Bulancak ilçemiz de yaşanan bir olay…

Ahurlu İlköğretim Okulu Müdürü’ne yönelik Kovanlık Beldesi Jandarma Karakol Komutanlığı’nda sergilenen muameleyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Okul müdürünün  karakola alınarak okul içindeki iş ve tasarrufları ile ilgili bir saate yakın adeta sorguya çekildiğini ve psikolojik baskıya tabi tutulduğunu savunan Ergün, olayı kınadı.

Gaztemize konuşan Eğitim-Bir-Sen Bulancak İlçe Temsilcisi ve Bulancak  Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı  Muzaffer Ergün,   “Aldığımız bir habere göre 21 Mart 2011 Pazartesi günü Ahurlu Köyü İlköğretim Okulun öğretmen ve idarecilerini taşıyan araç okul dönüşünde Kovanlık Jandarma Karakol Komutanlığı’nın önünde durdurularak, okul müdürü,  komutanların bir meseleyle ilgili kendisiyle görüşmek istediği bahanesiyle karakola alınmış, karakolda kendisinin okul içindeki iş ve tasarrufları ile ilgili bir saate yakın adeta sorguya çekilmiş, psikolojik baskıya tabi tutulmuştur. Üstelik araç içindeki öğretmenler bu süre içerisinde araçta bekletilmiştir. Her kurum ve kuruluşun kendi iç denetimini yapan yönetici ve amirleri vardır. Bu, başkalarının vazifesi değildir. Hadiseye dair kanaatimiz şudur ki, sergilenen bu muamele, komutanların müdür arkadaşımıza yönelik kişisel bazı tavırlarıyla ilgilidir. Bu konuyu kamuoyunun ve yetkililerin dikkatine sunuyor, müdüre yönelik bu muameleyi şiddetle kınıyoruz” diye konuştu.

Yukarıdaki açıklama, ilçemiz yerel basınında farklı manşetlerle ilk sayfalara taşındı. Benim şahsi düşüncem; 657 Devlet Memurları Kanuna tabii olan hiç bir devlet memurunu idari amirinin izni alınmaksızın sorgulanamamasıdır. Bu noktada Jandarma’yı bir vatandaş olarak kınıyorum ve bu konuda birlik oluşturarak tepki gösteren sivil toplum örgütlerini de destekliyorum.

Ayrıca konu ile ilgili yanlı bilgilere sahip olarak yanlış manşet atan yerel medyayı da şahsım adına kınıyorum !