0

Sır ‘Vuslat’ Hayırlı Olsun

Üzerine yemin edilen kalem ile bizlere yazmayı öğreten ve o kalemin yazdıkları ile siz okurlarımızı buluşturan kalemin Rabbine hamd olsun.

2010’lu yıllarda başladığım blog yazma serüvenim yıllar sonra bugün kitaba dönüştü. 600’den fazla yazının bulunduğu blog sayfamızda ‘bir gün yazılarımı derleyip seçilmiş yazılarla bir kitap oluşturmak gibi’ bir hayalim/duam vardı. Hani bir söz vardır “İnsan ölür, eseri kalır” diye. Misafir olduğumuz bu dünyada tarihe geçecek, dijitalde kalmayan bir eser oluşturmak için hep dua ediyordum. Her yazımda bu duayı yineliyor, ‘belki bir gün..’ diyordum..

ve bugün…

“Ol” deyince olduran, kalplerimizin elinde olduğu, yazdıklarımızın ve düşüncelerimizin Rabbine sonsuz şükürler olsun. “Ol” dedi ve oldurdu. O diledi, biz (O’nu) düşündük, O diledi biz (O’nu) yazdık, O diledi biz (O’nu) kitap haline getirdik.

Hayalleri çok uzun yıllara dayanan kitap çalışmasına doğum günüm olan 28 Mart tarihinde ilk döküman çalışmalarıyla Bismillah demiştik. Ve yaklaşık üç ay gibi bir sürede basılı bir eser haline gelerek okurlarımızın hizmetine sunmuş olduk.

Ardında kocaman bir emek ve sevda olan Sır ‘Vuslat’, okuyucusunun hakikate olan yolculuğunu anlatmaya gayret ediyor. Hakikat’e kavuşmaya talip olan okuyucunun, kalbinin harekete geçmesi ve ritmini değiştirmeye yönelik düşünceleri barındırıyor.

Kalplerimizin Ritmi, Allah’ın Kulluk QR Kodu, Genç Kardeşim, namaz kavuşmaktır!, Hoyratça Harcadığımız Saatler gibi konu başlıklarını barındıran eserimiz okuyucusunu düşünmeye sevk ediyor.

Tüm sözcükleri ve cümleleri ile okuyucusunun gönlüne talip olan bu kitabın, ruhunuzun derinliklerine dokunacağını ve yine bu kitap ile kendinizden bir parça bulacağınızı düşünüyorum. Bizden sonraki nesillere yazılmış bir eser bırakmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu dünyadan geçip gittiğimizde, adımız, sanımız unutulmaya yüz tuttuğunda bizi hatırlatacak bir eser olduran Rabbime hamd ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri, kalbimizin ve muhabbetimizin sahibi Allah’a emanet ediyorum.

Şimdi “Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul” (İnşirah-7) ayeti gereği yeniden, yeni hayal ve dualara Bismillah diyoruz..

Hak tamamlasın inşallah..

Ubeydullah GÖKTEKİN

Hep Düşünür Bazen Yazar

26.06.2022