1

Size WhatsApp’dan bahsetmek istiyorum !

WhatsApp nedir? İnternet üzerinden Sesli, görüntülü ve yazılı SMS gönderme programı. Eğer Wi-fi’li bir Nokia telefonunuz varsa ve bulunduğunuz yerde genelde internet mevcut ise sınırsız mesajlaşma, sınırsız video gönderme, sınırsız resim paylaşma ve gps destekli telefonlar da konum paylaşamak ücretsiz.Ben şahsen kullanıyorum ve çok memnunum…

İşte programın detayları…

WhatsApp hem iPhone, hem Blackberry hem Android hem de Nokia S60 kullanıcıları bu programı yükleyebiliyor. Kayıt olmak oldukça kolay, programı açtıktan sonra sadece doğrulama için bir kere telefon numaranızı giriyorsunuz ve sisteme dahil oluyorsunuz. WhatsApp’in çalışması için telefonunuzun bir internet bağlantısı olması şart, yani tüm veri alışverişini internet üzerinden yapıyor, ancak SMS’in bu kadar pahalı olduğu bir ortamda WhatsApp’in kullandığı 2-3 KB çok daha ucuza geliyor. Arkadaş ekleme, talep etme gibi şeylere gerek yok, WhatsApp telefon rehberinize bakıp numaralardan bu programı kimlerin kullandığını bulup mesaj atabileceğiniz kullanıcıları listeliyor. Uygulamanın çalışması için iki tarafta da WhatsApp’ın yüklü olması gerekiyor. Taabii size mesaj atmasını istemediğiniz kişileri de isterseniz blok listesine alabiliyorsunuz. WhatsApp ile sadece metin değil, resim, video, kontak bilgileri gibi çeşitli şeyleri de paylaşabiliyorsunuz. Yeni bir mesaj alıp almadığınızı görmek için e-posta denetlemenize, uygulamayı açmanıza gerek yok; WhatsApp arka planda tıpkı SMS uygulaması gibi çalışıp yukarıdaki iPhone örneğinde olduğu gibi yeni bir mesaj geldiğinde otomatik olarak uyarı gönderiyor ve daha sonra uygulamayı açıp mesajları görebiliyorsunuz.

WhatsApp Nokia,Android ve Blackberry’lerde beta deneme süresiyle 90 gün ücretsiz olarak sunuluyor. Daha sonra ise yıllık 1.99$ gibi bence ederini kesinlikle hak eden bir ücreti var, uygulama ile ilgili daha fazla bilgi almak için sitesini şuradan ziyaret edebilirsiniz.