0

Âb-ı Hayat’tan dev proje !

ÂB-I HAYAT DERNEĞİNİN  HAZIRLAMIŞ OLDUĞU AB HİBE PROJESİ KABUL EDİLDİ.

Kurulduğu günden bu yana yerel ve ulusal basında ses getiren Âb-ı Hayat Derneği tarihinin en büyük projesine imza atmış bulunuyor. Âb-ı Hayat Derneği; Avrupa Birliği tarafından organize edilen “Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında hazırlamış olduğu “Geleneksel Pazarcılığın Yaşatılması İçin Yeniden Eğitim” isimli  92 Euro’luk Hibe Projesi kabul edilmiştir. Dernek yöneticilerini tebrik eder, ülkemize, memleketimize, milletimize hayırlı olsun diyorum. Haber ayrıntılı metni için yazının devamını okuyun…

Haberin Ayrıntıları :

Derneğimizin; Avrupa Birliği tarafından organize edilen “Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında hazırlamış olduğu “Geleneksel Pazarcılığın Yaşatılması İçin Yeniden Eğitim” isimli  92 Euro’luk Hibe Projesi kabul edilmiştir.

14 Mayıs 2010 tarihinde sözleşme yapmaya çağrılan Derneğimiz; Yönetim Kurulu Başkanı Sinan AYDIN ile Yönetim Kurulu Üyesi Seyfi GÖKTEKİN, belirtilen gün ve tarihte ANKARA Merkezi Finans ve İhale Birim’inde Projemizin Hibe Sözleşmesini imzalamıştır.

Derneğimiz; yanına 4 ortak daha alarak “Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında, “Geleneksel Pazarcılığın Yaşatılması İçin Yeniden Eğitim” isimli bir proje hazırlayarak 01 Haziran 2009 tarihinde, Merkezi Finans ve İhale Biriminin açmış olduğu Hibe İhalesine katılmıştı.

Hazırlanan Projeye,

  • BULANCAK SEYYAR SATICILAR YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VE KORUMA DERNEĞİ
  • BULANCAK 19 EYLÜL KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ
  • BULANCAK BELEDİYESİ
  • TÜRKİYE ÇEVRE KORUMA VE YEŞİLLENDİRME KURUMU DERNEĞİ GİRESUN ŞUBESİ gibi önemli Dernek ve Kamu Kurumları da ortaklar oldular.

Proje Sahibi olan Derneğimizin hazırlayarak MFİB’e sunduğu projemizin uygulaması 15/05/2001 tarihinde başlamış olup süresi 12 aydır. 12 ay boyunca Bulancak ticaret yapan pazarcı esnafından en az 60 kişi 360 saatlik eğitime tabi tutulacak ve eğitim süresi sonunda kursa devam eden 60 kursiyere uluslar arası Pazarcı-Tezgahtar Sertifikası verilecektir. Kursa katılmak isteyen kursiyer sayısı 60’ın üstünde olması halinde bütün katılımcılara da aynı sertifika verilecektir. Yani sayı 60 ile sınırlı değildir.

Proje Ortaklarının Görevleri Şunlardır:

  • BULANCAK SEYYAR SATICILAR YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA VE KORUMA DERNEĞİ: Eğitime alınacak en az 60 Kursiyer bulmak ve bunların devamını sağlamak.
  • BULANCAK 19 EYLÜL KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ: Proje kapsamında düzenlenecek bütün eğitim ve kurs faaliyetlerini organize etmek ve yapmak.
  • BULANCAK BELEDİYESİ: Projenin tanıtım faaliyetlerinden bu kurum sorumludur. Kurum ayrıca konferansların düzenleneceği ortamlarını hazırlayacaktır.
  • TÜRKİYE ÇEVRE KORUMA VE YEŞİLLENDİRME KURUMU DERNEĞİ GİRESUN ŞUBESİ: Proje sonunda eğitime katılan pazarcıların çevre hassasiyeti konusundaki gelişmelerini yapacakları gözlem ve anket çalışmalarıyla tespit edeceklerdir. Bu konuda hazırlayacakları raporları proje yönetim ekibine sunacaklardır.

Derneğimiz adına, Projenin yazılması ve hazırlanması aşamasında bizlere destek veren, Giresun Valiliğine, Bulancak Kaymakamlığına, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Giresun Dernekler İl Müdürlüğüne, Giresun Proje ofisi görevlilerinden Levent MENTEŞ’e, proje ortaklarımız olan Bulancak Belediyesi’ne, Bulancak Seyyar Satıcılar Yardımlaşma Dayanışma Ve Koruma Derneği’ne,  Bulancak 19 Eylül Kız Teknik Ve Meslek Lisesi Müdürlüğü’ne, Türkiye Çevre Koruma Ve Yeşillendirme Kurumu Derneği Giresun Şubesi’ne katkılarından dolayı teşekkür ediyor, katkı ve desteklerinin devamını diliyoruz.

Ayrıca; proje hazırlama ve koordinasyon aşamasında büyük emekleri olan Dernek Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Dernek Üyelerimize katkın ve çabalarından dolayı tebrik ve takdir ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Merkezi Finans İhale Birimi tarafından kabul edilen “Geleneksel Pazarcılığın Yaşatılması İçin Yeniden Eğitim” isimli projemiz bütün halkımıza, ilimize hayırlı olmasını ve başarılı bir şekilde sonuçlanmasını  Yüce Mevla’dan niyaz ediyoruz.