0

Anneler Gününüz Kutlu Olsun!

Bugün 13 Mayıs anneler günü. En değerli varlıklarımız annelerimizin anneler gününü kutlarım. Annelik kavramı yüce Allah’ın insanların üzerine vermiş olduğu en güzel duygudur. Yüce Allah anne’ye kendi merhametinden, kendi sevgisinden vermiştir. Dünyada hiç bir canlı annesinin çocuğuna gösterdiği merhameti, sevgiyi başkasına gösteremez.

Merhametin, sevginin, aşkın en büyüğü ve her zaman en taze olanı, Efendimiz SAV’in “Cennet annelerin ayakları altındadır” şeklinde buyurduğu annelerden daha fazla olamaz.

Bizi 9 ay karnında taşıyan, doğuran, büyüten, giydiren, içiren, affedersiniz ama aciz duruma düştüğümüz anda yanımızda olan biricik annelerimizi unutmamak, onları her an hatırlayıp onların hayır duasını almak bizlerin herşeyden önce insan olarak görevidir.

Bu sebeplerden dolayı bugüne kadar annesine hiç seni seviyorum diyemeyen, demeye utanan, kendisine gurur yapan insanlar için bugün inanılmaz bir fırsat, gelin bugün annelerimize “Seni seviyorum, iyi ki varsın…” diyelim.

Tekrar öncelikle kendi annemin pamuk ellerinden öper, daha sonra bütün annelerimizin aynı duygu ve samimiyetle ellerinden öperim,

Saygılar sunarım.

Ubeydullah GÖKTEKİN

13 Mayıs 2012