0

Galatasaray’ın Şampiyonluğuna dair!

Futbolla pek arası olmayan bir Trabzonspor’lu olarak bu akşam herkesin nefesini tutarak izlediği, hop oturup hop kalktığı Fenerbahçe Galatasaray derbisini izledim. Tahmin edeceğiniz üzere bu akşam Galatasaray taraftarı idim. Bilmiyorum neden ama her Fenerbahçe’li olmayan gibi Fenerbahçe futbol takımını pek sevmiyorum. Ama dediğim gibi futbolla pek ilgilenmediğim için nefret boyutunda değil.

Bu akşam Fenerbahçe oyun olarak çok güzel oynadı, Galatasaray sanki en başta beraberliğe razıymış gibi kendi sahasına adeta yattı. Öyle hatırı sayılır bir gol pozisyonu bulamadı.

ve 100 dakika oynandı ve golsüz maçta  Galatasaray Şampiyonluğunu ilan etti. Öncelikle tüm Galatasaray camiasını ve taraftarlarını tebrik ederim. İşin açıkçası lig boyunca Galatasaray başarılı bir sezon geçirdi. Bu sebepten dolayı Şampiyonluğu hakediyordu.

Ayrıca yine lig boyunca adı sansasyonel gündemlerle anılan, hemen her haftası bir gerginlik hareketle geçiren Fenerbahçe’yi de tebrik etmek gerek. Bu kadar zor durumda bile final oynamayı başardı.

Bu arada, maç sonunda Kadıköy’ü savaş alanına çeviren Fenerbahçe taraftarlarını kınıyorum. Bunlara hiç ama hiç gerek yoktu.

Unutmamak gerekir ki! FUTBOL KARDEŞLİKTİR. BİR OYUNDUR, KAZANMAK DA VARDIR, KAYBETMEKTE VARDIR. BUGÜN KAZANIR, YARIN KAYBEDERSİN, BUGÜN KAYBEDER, YARIN KAZANIRSIN.

TEKRAR BU AKŞAMIN İKİ GÜZEL TAKIMI OLAN GALATASARAY’IMIZI VE FENERBAHÇE’MİZİ TEBRİK EDİYORUM…