2

Başbakanımızın Konya Mitingi!

Bugün sayın Başbakanımız Konya mitingini gerçekleştirmek üzere Konya’ya gelmişti. Miting saat 14:30 gibi başladı ve ben miting alanına 15:30 gibi intikal edebildim. Konya’yı bilenler bilir. Hükümet Konağının ucundan (Sarraflar Çarşısının arka tarafından) İplikçi Camii’nin girişine kadarki bir alan miting alanıydı. Doğrusu mahşeri bir kalabalık vardı.

Mitingden izlenimlerime gelince, Başbakanımız çok güzel konuşuyor, coşturuyor adeta vatandaşı. Memlekete yapılan hizmetlerden, yapacağı hizmetlerden bahsetti. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye cevaplar verdi. Bütün hazırlıklar tamamdı, koskoca ekranlar her tarafa kurulmuştu. Herkes heryerden Başbakanı izleyebiliyordu.  Herşey iyi güzeldi ama miting boyunca hep birşeylerin eksikliğini hissettim doğrusu. Yaklaşık 1,5 saat kaldım mitingde ve o eksikliğin ne olduğunu çözmeye çalıştım.

Peki neydi bu eksiklik?  Ve sonunda bulmuştum o eksikliği. Mitingde RUH yoktu, MANEVİYAT yoktu. Gerçekten dostlar her taraf sakallı amca, abilerle doluydu, onlarca tesettürlü abla vardı ama RUH yoktu. Hani içi saman dolu kuş misali gibiydi. Kuş vardı ortada ama can yoktu. İnsanların gözleri parlamıyordu, bir heyecan yoktu. Evet biliyorum Konya’dan en az %55-60 civarı oy olacak Ak Parti. Ama insanların gözündeki bu ışık niye yoktu anlamadım doğrusu. Ne mitinglere katıldım ama bu kadar ruhsuz bir miting görmedim doğrusu. %2-3 oy alan bir partinin mitingindeki en güzel şey neydi biliyor musunuz? Aşk, heyecan ve dava ruhu.

Bilmiyorum ama ruhsuz olmaz bu iş. Yolla, köprüyle, hızlı trenlerle, kanallarla olmaz bu iş. Bu milletin ruha ihtiyacı var. Önce Maneviyat, Sonra hizmet, sonra kalkınma diyorum…

Vesselam…