0

Bayramın ardından…

bayramınardından

                Yaklaşık 9 günlük bayram tatilinin ardından yeni bir mesai haftası başladı. Başta ilimiz olmak üzere ülkemizde Kara Bayram olarak dillendirilen bir bayram geçirdik.

                Bayramda yaşadığımız Helikopter Kazası ve şehit cenazeleri ile bayram sevincimize gölge düştü.

                KÖYLERİMİZDE BAYRAM

                Bayramları köylerde geçirmek çok güzeldir, çocukluğumdan beri köyde geçirdiğim bayramlardan hep zevk almışımdır. Bayram sabahı köyümüzün camisinde kıldığımı bayram namazı, ardından camii önünde toplu bayramlaşma bayramın en güzel anıdır. Eminim sizler içinde bayramın anlamı böyledir. Uzun zamandır görmediğiniz insanları görürsünüz, güzel insanlarla güzel sohbetler edersiniz.

                POLİS BİR ARKADAŞLA SOHBET

                Bu bayramda tayini güneydoğuya çıkan bir polis arkadaşımla sohbette bulunduk. Değişik ve ilginç bir sohbetti. Şu anda doğuda ve güneydoğu terörle mücadele edilen bölgelerde bizzat çalışan polis arkadaşımdan dinledim terörle yapılan mücadeleyi. Türk Silahlı kuvvetleri ve Türk Polisi ile bir kez daha gurur duydum. Ve terör örgütünün ne kadar hain olduğunu birinci ağızdan bir kez daha dinlemiş oldum.

                YERDEKİ KUR’AN-I KERİME BOMBA TUZAKLIYORLAR

                Polis arkadaşım anlatıyor; “Biz eve girdiğimiz zaman akıl almaz yerlerde bomba tuzakları ile karşılaşıyoruz. Sensörle lambalardan tutunda, çekmecelere, bileziklere, hatta yere bırakılmış Kur’an-ı Kerimin içerisine bile bomba tuzaklıyorlar. Türk askeri ve polisinin hassasiyetini biliyorlar, yerde Kur’an ve Bayrak bırakmayan bizleri öyle bir tahrik ediyorlar ki.”

                Allah güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun. Gerçekten çok zor bir dönemden geçiyoruz.

                SURİYELİLERE VATANDAŞLIK MESELESİ

                Yine bayramın en önemli gündemlerinden birisi olan Suriyelilere vatandaşlık verilmesi ile ilgili toplumda milyonlarca Suriyeliye vatandaşlık verilmesi gibi algı operasyonu yapılsa da bu algı yanlış bir algı. Sadece öğretmen, mühendis, doktor gibi kalifiye elemanlara vatandaşlık verileceği ve bunun da şimdilik 500 başvuru olduğunu biliyoruz.

                KULAKKAYA VE BEKTAŞ YOLU!

                Pazar günü hayatımda ilk kez Kulakkaya yolundan kayınpederim ve bizim aile ile Bektaş Yaylasına gittim. Neredeyse 4 şerit genişliğinde 30 cm’e yakın sıcak asfalt ile Bektaş yaylasına kadar çıktım. Dönüşte de kendi yolumuzdan Bektaş-Bulancak yolunda geldik ama Bektaş yolumuz maalesef içler acısı. Bize hiç bir şekilde yakışmayan bir yol. Bir an önce yetkililerin bu geç kalmış yolu acilen yatırım planına alarak sıcak asfaltının tamamlaması gerekiyor.

                Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Helikopter Kazasında ve Terör operasyonlarında şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.