0

Bir ayda 30 şehit!

Bu sabah itibariyle 7 şehit haberi daha aldık. Bugünkü şehitlerimizle beraber bir ayda 30 şehit vermişiz.

Ne oluyor ya, bir ayda 30 şehit değil bir şehit vermemiz bir anormal. Bu vatan evlatlarını bu kadar kolay mı yetiştiriyor da bu kadar kolay kaybediyor. Daha ağzı süt kokan 18-20 yaşlarında ki onlarca gencimizi gönderiyorlar yılların eğitimini almış PKK bölgesine ondan sonra şehit oldu.

Hayır ! Kabul etmiyorum bu hükümetin terörle mücadele politikasını. Bence öyle bir politikası yok bile. Bugün Milli Savunma Bakanı ve Dış İşleri Bakanı çıktı açıklama yaptı, “Misli ile cevap vereceğiz” gibi. Bırak arkadaş bu laf salatasını, bırakda bunu yanıt olarak ben vereyim. Diyeyim ki “Hükümetimiz misli ile cevap veriyor, helal olsun hükümetime…” diyeyim.

Herkes işini yapsın. Acil toparlanın, meclisi toplayın yapın işte bişeyler. Kendinize gelin ya, 30 şehitten bahsediyor, 30 tane vatan evladından, 60 tane anne baba acısından, yüzlerce, milyonlarca insanın evladını kaybetme acısından bahsediyoruz. Lütfen, lütfen yeter artık kaç dönem iktidarda olduğunu hatırlayamadığım bugünkü iktidarın sayın yetkililere bir an önce karar alın.

Başbakanımız Ramazan ayı sonrasına birşeyler düşünüyormuş. Sayın Başbakanım Ramazan ayı sonrasında kimseyi bulamazsın oralarda. Kimse kalmaz o dağlarda. Sende otuz şehidine ancak “Vatan sağolsun” dersin. Bir an önce ne yapacaksanız yapın. Kandile sınır dışı operasyon mu yapıyorsunuz. Yapın işte birşeyler…

Ben bir kez daha diyeyim “Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin, kalanlarına sabırlar versin.”

Yazık gerçekten çok yazık..