0

Bir bayram daha geldi geçti !

Evet geldi ve geçti bir bayram daha…

Herşeyiyle dopdolu bir bayram geçirdim. Belki de son yılların en güzel bayramını yaşadım. Havasıyla, sıcak atmosferiyle güzel bir bayram daha geride kaldı.

Kısaca bahsetmek istiyorum bayram tatilimden, yıllar sonra bile buradan okumak, tekrar tekrar hatırlamak adına kısaca bahsetmek istiyorum.

Arefe Günü; İkindiden önce köye çıktım, ikindi namazında mezarlık ziyaretine gittikten sonra, anneannemlere geldim, akşama kadar takıldıktan sonra akşam teyzemlerle hep beraber gece turuna çıktık köyde,

Birinci Günü; Bayram namazının ardından İbrahim abilere kahvaltıya geçtim, ardından Zeki amcamlardan başlayarak çeşitli noktalarda ki akrabalarımla paylaştım, Kuzenim Aykut ve Kerem’le buluştuktan sonra gün boyu onlarla takıldım. Öğleden sonra Münir dayım ve daha bir çok kişi dayımın arabasıyla beraber karşı tepede bulunan Çiriş Yüzüne top oynamaya gittik,Akşam üzeri geldik ve Aykut’ların harmanında et ızgara yaptık. Selda Abla’ya çok teşekkür ederim buradan verdiği hizmetten dolayı.

Bu arada Yıldız’ın nişanlısı Tuncay ile de bugün tanıştık ve gerçekten çok samimi olduk.

İkinci Günü; Sabah Kahvaltıya köyümüzün en yüksek yeri olan Hasan Dede Şenlik alanına gittik ve temiz güneşli bir havada sabah kahvaltısı yaptık, ardında Muratlar da geldi yanımıza. Öğleden sonraya doğru salıncak keyfi de yaptık. İkindiye doğru Muratların arabasıyla köyden Bulancak’a geldim.

Üçincü günü; Sabah 10 gibi kalkarak çalıştığım yer olan Ab-ı Hayat Derneğinde ki bayramlaşmaya katıldık. Öğleden sonra Fatma teyzemler, İrfan abiler, Coşkun Hocalar falan hep beraber Dikmen Tepesine giderek bir et ızgara daha yaptık :) Müthiş bir Bulancak ve Giresun manzarası eşliğinde ızgara partisini tamamladık.

Dördüncü günü; Cuma namazına kadar bişey yapmadım, Cuma namazından sonra Fatih eniştemlere gittik hep beraber, Dursun eniştemler ve babaannemlerle birlikte bir et mangal partisi daha yaptık :) Artık etten bıkma durumuna gelmiştim ve diyet kararı aldım.

Beşinci günü yani bugün ; Tabi bugün bayram bitti ama yine de mahallede bir bayram havası hakim, Mahallemizde Gülsüm ablanın düğünü vardı bugün, o sebepten dolayı özellikle de akşam üstü mahalle çok güzeldi.

İşte böyle… kısaca günlerimden bahsetmek istedim, biliyorum yazımda hiç bir makale havası yok ama sadece günlükvari, aylar sonra da bu yazıyı okuyunca bişeyler hatırlamak adına özel yazdım.