1

Bugünlere dair…

Bugünlerde hüzünle sevinçleri birlikte yaşıyorum doğrusu. Cumartesi günü yakından tandıdığım çok kıymetli bir insanın dedesi vefat etti. Rabbim 75’li yaşlarda vefat eden Niyazi Dede’ye rahmet eylesin. Rabbim çocuklarına, sevenlerine,  torunlarına sabırlar ihsan eylesin. Mekanı cennet olsun.

Pazar Günü; Bulancak Âb-ı Hayat Derneği’mizin hazırlamış olduğu Kaynaşma ve Teşekkür Pikniği’ne katıldım. Dernek Yönetimi dernekte çalışanları ve ailesine bahar sezonunun başında bir piknik organize etmişti. Havanın yağışlı olma ihtimaline karşılık hem kapalı, hem açık alanı olan Pazarsuyu İlköğretim Okulu bahçesini tercih etmiştik. Öğlen saat 12:00 gibi başlayan pikniğe 50’nin üzerinde Âb-ı Hayat gönüllü ve ailesi katıldı. “Yaşa ve Yaşat” sloganıyla çalışmalarına devam eden Bulancak Âb-ı Hayat Derneğimiz gerçekten ilçemizde çok güzel faaliyetlere imza atmakta. Dün’de o güzel faaliyetlerinden birisini gerçekleştirmiş oldu. Uzun zamandır Âb-ı Hayat suyunu içen bir insan olarak dünkü programda yeni yüzlerle biraz konuşmak istedim. İlk defa Âb-ı Hayat’ın programına katılan yüzlerdi bunlar. Hepsinin yüzünde bir güzellik, bir sevinç hakimdi. Programa katılan genç bir kız kardeşimiz “Âb-ı Hayat Derneğini hep duyardım ama ilk defa bir programına katıldım ve bugüne kadar katılmadığım için çok pişman oldum. Gerçekten çok güzel bir ortam. Bundan böyle Âb-ı Hayat bizimde hayat suyumuz olacak. “ şeklinde sözlerini ifade etmesi üzerine ne kadar hayırlı hizmetlere imza atan bir yapı olduğunu bir kez daha anlamış oldum.

Âb-ı Hayat’ın Besmelesi çok iyi çekilmişti. Çok samimi bir besmele ile başlamış Âbı- Hayat 2006’da yoluna. Dernek Başkanı Sinan AYDIN o gür sesiyle o kadar güzel temsil ediyor ki Âb-ı Hayat’ı.  Sinan Başkan’nın gür ve güven verici O sesi Âb-ı Hayat’ın sesinin ta kendisi aslında. İşte O ses İslam’ın sesi aslında. Ben buradan Bulancak’ın en hayırlı, en faal olarak hizmetlerini yapan, en fazla ses getiren programlara imza atan Bulancak Âb-ı Hayat Derneği’nin Gür sesli, adam gibi adam Başkanı Sinan AYDIN’a ve çok kıymetli Yönetim Kurulu ekibine selamlarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

İnşallah bu hafta sonu Âb-ı Hayat’la Güneydoğu Gezisine gideceğiz. 5 günlük bir gezi olması planlanan gezide Urfa, Antep, Maraş, Mardin, Batman gibi iller gezilecek.

Bence Âb-ı Hayat gerçekten Farklı bir Hayat! Var mısınız bu sudan içmeye!