0

İş’te Kur’an Öğreniyorum Projesi

istekuranEğitim ve Kültürel alanda bir çok proye imza atan Bulancakâb-ı Hayat Derneği, kendi hazırladığı projelerin yanısıra Bulancak’a fayda sağlayacak kamu kurum ve kuruluşlarının da projelerine destek vermeye devam ediyor.

Yıl başında Derneğimiz proje ofisinin katkılarıyla Bulancak Müftülüğü tarafından hazırlanan ve derneğimizin de ortak olduğu Camiye Gidiyorum, Kur’an-ı Anlıyorum Projesi ulusal basında yüzyılın projesi ünvanı kazanmıştı.

Yıl başında ilçemizde oluşan sinerjinin ardından bu sene yine Bulancak Âb-ı Hayat Derneği Proje Ofisinde alt yapısı ve hazırlıkları yapılan, Bulancak Müftülüğü’nün hazırladığı, Bulancak Belediyesi ve bir çok STK’nın iştirak ettiği İŞ’TE KURAN ÖĞRENİYORUM projesi tanıtımı başladı.

İkinci proje başlamak üzere

Derneğimizin ortaklığında Bulancak Müftülüğü’nün ve ilçe genelinde birçok Sivil Toplum kuruluşunun katkı sağladığı “İş’te Kur’an Öğreniyorum Projesi” tanıtımları başladı. Başvuruların alındığı proje Bulancak merkezinde yaşayan Esnaf, işçi ve memur vatandaşlarımıza hitap etmektedir. Yüce Dinimiz olan İslam Dininin kutsal kitabı  Kur’an-ı Kerim’i az bilen ya da hiç bilmeyen vatandaşlarımıza iş yerinde Kur’an-ı Kerim öğretmek amacıyla hazırlanan projede çok sayıda din görevlisi, öğretmen görev alacaktır.

Proje süresince Sosyal Faaliyetler yapılacak.

Belediyemizin ortak olduğu projeye dahil olan vatandaşlarımız için proje dönemi süresince Sabah namazı buluşmaları, sabah kahvaltıları, yurt içi gezi ve Kur’an Ziyafeti gibi programlar yapılacaktır. Kur’an-ı Kerim öğrenme ve öğretmenin farkındalığına katkı sağlayacak projeye başvurular başlamış olup proje uygulama süresi 8 Aralık 2014’te başlayacak ve 10 Nisan 2015’de bitecektir.

Başvurular Bulancak Müftülüğüne ya da müftülük web sayfasından

Proje kapsamında Kur’an-ı Kerim öğrenmek ve  geliştirmek isteyen vatandaşlarımız 8 Aralık’a kadar Bulancak Müftülüğüne ya da Müftülük web sayfasına, ya da Belediyemiz web sayfasının “Projeler” sayfasından yapılabilecektir.

 

PROJEYE KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ…