0

Gençliğin durumu içler acısı !

Bugünlerde çalıştığım çevrede devamlı gözlem yapıyorum, hem işim gereği, hem de insani olarak Lise Gençliği hakkında devamlı düşünüyorum, o kadar bozuk bir ortamda yetişiyorlar ki anlatamam. Şöyle küçücük Bulancak’da bile Ballıca bölgesinde ki cadde üzerinde bir gün yürüyün. Yüzlerce lise öğrencisi göreceksiniz, içleri bomboş, hiç bir anlam ifade etmeyen, bakışlarında hiç bir mana olmayan bomboş bir öğrenci topluluğu. Bugün o cadde üzerinde ki bir dönerciye girdim ve dönerci abiyle muhabbete başladık, konu döndü dolaştı lise öğrencilerine geldi, adam o kadar dertli ki O’nu dinlerken içim daraldı, patlayacak gibi oldum.

Hele Kız Meslek lisesi civarında bulunan onlarca sivil, kız yolu bekleyen delikanlı. Bomboş bakan, gözlerinde hiç bir ışık olmayan serseri bir gençlik. Dönercinin karşısına gün boyu pusu kurarak ağlarına bilinçsiz kızlarımızı düşürmeye çalışıyorlar. Ve buna  malesef emniyet hiç bir önlem almıyor.

Gençler bilinçsiz, kızlar bilinçsiz, toplum bilinçsiz, kamu kurumlarımız bilinçsiz. Ne olacak bu bizim bilinçsiz halimiz.

Bu bilinç olayı, bu dertlenme sadece dönerci Fedai abiyeme kaldı.  Bilinçli emniyetimiz nerede, bilinçli belediyemiz nerede, bilinçli öğretmenlerimiz nerede.

Vay memleketimin halime !