Hamd olsun Alemlerin Rabbine…

İnanın nasıl hamd edeceğimizi bilmiyorum, ne kadar az şükretsek azdır. Rabbim verdiği afetlerde bile bizi birlik ve beraberlik içinde tutuyor. Bugün mahallede, çevremde tanıdığım bildiğim herkes evlerin de gönderebilecekleri herşeyi paketliyor ve Van’a, deprem bölgesine göndermek üzere kolilerini hazırlıyor. “Evim evindir Van” sloganıyla tüm Türkiye ayağa kalktı. Hiç birlik içinde olmadığımız kadar, bu deprem de birlik içerisindeyiz. Türk-Kürt demeden, doğu-batı demeden teröre inat birlik ve beraberlik içersindeyiz.

Kardeşlik duygusu damarlarımızda var ve bugün iliklerimize kadar hissediyoruz. Van’da ki kardeşlerimizin acılarını gerçekten en kalbi duygularla hissediyoruz. Bir tane şehrimizde üniversite öğrencisi bir kardeşimiz bursunu göndermiş. Nasıl bir hassasiyet, nasıl bir duygu.

Buradan tüm hainlere sesleniyorum! Ey Terör örgütü Hain PKK, bu afette bile askerin yoluna mayın döşeyecek kadar alçaklaşan kansız adamlar. Bu vatanı, bu milleti asla, asla hiç bir şart altında bölemeyecek, birbirine düşüremeyeceksiniz. Bu vatanın topraklarının ancak altı sizin olur. Allah’ın kahrı, zulmü sizlerin üzerine olsun. Unutmayın bizi koruyan, bu ülkenin birliğini dirliğini sağlayan Rabbi var. Türkiye’nin en ucunda enkaz altında kalan bir çocuk için, ülkenin en batısında gözyaşları sel oluyorsa, 18-20 yaşında ki öğrenci aç kalma pahasına bursunu depremzede kardeşlerini gönderiyorsa, bu ülkenin anaları oradaki evlatları için dualar eşliğinde gözyaşı döküyorsa, Enkaz altında 60 küsür saat kalan Hikmet abi namaz vakti gelince enkaz altında bile namazını kılıyorsa SEN BU MEMLEKETE HİÇBİRŞEY YAPAMAZSIN HAİN PKK!

Orada kardeşlerimiz var,

Orada yüreklerimiz var,

Orada şehitlerimiz var…

Ey enkaz altında kalan kardeşim, sevdiklerini, yakınlarını enkaz altında bırakan bacım, oğlunu, kızını enkazda kaybeden Anam! Ülkem tek yürek oldu. Dualarımız, yüreklerimiz, malımız sizinle. Bu yaralarıda hep birlikte saracağız inşallah. Başımıza gelen herşeyin bir imtihan olduğunun bilincindeyiz. Gönülleriniz rahat olsun. Enkaz altında kalan masum çocuklarımız, kardeşlerimiz inşallah şehit oldular. Rabbim onların şefaatinden bizleri eksik bırakmasın.